SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook będzie aktywniej przeciwdziałał samobójstwom. Blokowanie groźnych treści i monitorowanie dyskusji

Facebook zapowiedział wprowadzenie nowych rozwiązań pomagających w walce z problemem treści dotyczących samobójstw i samookaleczeń pojawiających się w serwisie. W ciągu trzech miesięcy na Facebooku zablokowano 1,5 miliona materiałów o tej tematyce, w planach jest wprowadzenie systemu analizowania dyskusji pomiędzy użytkownikami dotyczących samobójstw.

Article

O nowej polityce związanej z problemem samobójstw i samookaleczeń Facebook poinformował na swoim blogu zaznaczając że firma współpracuje z ekspertami w tym zakresie od 2006 r.

Facebook poinformował, że tylko od kwietnia do czerwca 2019 r. firma podjęła działania w stosunku do 1,5 mln treści dotyczących samobójstw i samookaleczeń, a 95 proc. z nich zostało wykrytych jeszcze zanim zgłosili je użytkownicy. Takie same działania prowadzono w przypadku ponad 800 tys. treści na Instagramie, z których 77 proc. wykryto przed zgłoszeniem.

Według Facebooka rezultatami dyskusji i konsultacji z ekspertami są m.in. zaostrzenie polityki dotyczącej prezentacji skutków samookaleczeń, które są obecnie niedozwolone na platformach, wykluczenie tego typu treści z sekcji Explore w Instagramie czy też zaostrzenie zasad dotyczących treści promujących zaburzenia odżywiania.

Facebook zapowiedział również pogłębienie badań nad tym, w jaki sposób ludzie rozmawiają o samobójstwach. W tym celu nawiąże współpracę z dwoma badaczami, którzy za pomocą narzędzia do monitorowania mediów społecznościowych CrowdTangle będą analizować takie dyskusje.

Zgodnie z zapowiedzią wyciągnięte wnioski pomogą w przyszłości udoskonalić narzędzia prewencyjne Facebooka i Instagrama. Rozszerzono również specjalne zasoby skierowane do młodych osób, dostępne w Centrum Bezpieczeństwa Facebooka oraz na Instagramie, takie jak #chatsafe. Zgromadzono tam zbiór reguł pomagających w reagowaniu na treści samobójcze zamieszczane w internecie, a także porady dla tych, którzy odczuwają potrzebę podzielenia się własnymi uczuciami czy doświadczeniami w tym obszarze.

Facebook uruchomił także rekrutację na nowe stanowisko w zespole ds. polityki publicznej i bezpieczeństwa. Obowiązki tej osoby będą zorientowane na kwestie zdrowia i samopoczucia, a w szczególności na badanie wpływu aplikacji na zdrowie użytkowników.

W drugim kwartale br. Facebook zanotował wzrost wpływów o 27,6 proc. do 16,89 mld dolarów oraz 2,62 mld dolarów zysku netto (wobec 5,11 mld dolarów rok wcześniej). W minionym półroczy koncern odpisał 5 mld dolarów kary nałożonej przez FTC. Ma 2,41 mld użytkowników aktywnych miesięcznie i 1,59 mld codziennie. W ostatnich latach przybywa ich głównie poza Ameryką Północną i Europą, ale Facebook najwięcej zarabia na tych z USA i Kanady.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook będzie aktywniej przeciwdziałał samobójstwom. Blokowanie groźnych treści i monitorowanie dyskusji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fenix
Czyli przed wyborami jeszcze więcej blokad.
1 1
odpowiedź