SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook otworzył w Gdańsku centrum wsparcia dla małych i średnich firm

Facebook we współpracy z Telus International otworzył w Gdańsku Centrum Operacyjne - miejsce, mające wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa oraz reklamodawców z Europy Środkowo-Wschodniej.

Article

Pracownicy centrum będą udzielać wsparcia w kilku językach: w tym roku po polsku i rosyjsku, a od 2022 roku również po czesku, rumuńsku, węgiersku, niemiecku i angielsku.

Przedsiębiorstwa otrzymają wsparcie konsultacyjne od lokalnych ekspertów marketingowych, pomagających w znalezieniu nowych klientów, zoptymalizowaniu kampanii marketingowych i rozwijaniu biznesów poprzez wszystkie aplikacje należące do rodziny Facebooka - Instagram, Facebook, Messenger i WhatsApp. Przedstawiciele firm będą mogli również regularnie kontaktować się telefonicznie z ekspertami, aby wspólnie tworzyć spersonalizowane plany marketingowe, które pomogą przyspieszyć rozwój ich przedsiębiorstw.

Facebook podkreśla, że działa na rzecz gospodarek całego regionu

“Ponad 200 milionów firm z całego świata każdego miesiąca korzysta z naszych usług, aby docierać do potencjalnych klientów, zatrudniać nowych pracowników i komunikować się ze swoimi społecznościami. Ta tendencja wyraźnie pokazuje, że umiejętności cyfrowe i ich wykorzystanie stają się coraz ważniejsze. Facebook koncentruje się na wspieraniu małych i średnich firm w Europie Środkowo-Wschodniej, a inwestycja w nowe centrum wsparcia MŚP dodatkowo podkreśla nasze nieustające zaangażowanie w działania na rzecz gospodarek Polski i całego regionu” - mówi cytowany w komunikacie Jakub Turowski, szef zespołu ds. polityki publicznej Facebooka w Europie Środkowo-Wschodniej.

“Nie możemy się doczekać, by wykorzystać potencjał Telusa w różnych krajach i branżach – pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom skutecznie stymulować wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy w lokalnych społecznościach, którym wspólnie służymy” - zaznacza Ulf Herbrechter, COO w Telus International.

Czytaj też: Facebook nie wszystkich traktuje jednakowo. Znanym użytkownikom pozwala na więcej

Raport Facebooka: Ożywienie gospodarcze po pandemii już się zaczęło

Dane z najnowszego raportu Facebooka “State of Small Business” wskazują, że ożywienie gospodarcze po pandemii COVID-19 już się zaczęło. W zrealizowanym w lipcu i sierpniu badaniu 92 proc. ankietowanych na Facebooku firm zadeklarowało, że nadal prowadzi działalność (to o 8 punktów procentowych więcej niż w poprzednim badaniu zrealizowanym w lutym, w szczycie obostrzeń pandemicznych), a 29 proc. zadeklarowało wyższą sprzedaż (+12 p.p.).

Pomimo ogólnej poprawy kluczowych wyników, z raportu przebija się także zmęczenie pandemią i niepewność odnośnie przyszłości. 23 proc. ankietowanych przedsiębiorstw (+10 p.p.) spodziewa się problemów z płynnością finansową, a 44 proc. wyraża obawę o popyt na towary i usługi w nadchodzącym okresie (+8 p.p.). W ujęciu globalnym nadal rośnie wykorzystanie narzędzi cyfrowych, z 81 proc. ankietowanych przedsiębiorców w lutym 2021 do 88 proc. w ostatnim badaniu. Wszystko wskazuje na to, że cyfryzacja będzie postępować. Ponad połowa MŚP (53 proc.) jest pewna, że stopień ucyfrowienia nie spadnie po ustaniu pandemii COVID-19*.

Wraz z otwarciem centrum zarządzanego przez Telus International, które rozpocznie swoją działalność w połowie września, utworzono ponad 80 miejsc pracy. W najbliższych latach ta liczba wzrośnie do kilkuset.

Facebook pozostaje zdecydowanie najpopularniejszą platformą społecznościową w naszym kraju, korzysta z niego ok. 76 proc. polskich internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook otworzył w Gdańsku centrum wsparcia dla małych i średnich firm

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m
Facebook chce wspierać nasze firmy? To niech zacznie płacić podatki w kraju, jak to robią małe i średnie firmy. A nie wykazywać straty od 10 lat, a w między czasie rozliczać się w Irlandii.
odpowiedź
User
m
Facebook chce wspierać nasze firmy? To niech zacznie płacić podatki w kraju, jak to robią małe i średnie firmy. A nie wykazywać straty od 10 lat, a w między czasie rozliczać się w Irlandii.
odpowiedź
User
Seba
Centrum wsparcia, czyli kup pan u nas reklamę bo powoli toniemy
odpowiedź