SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook potwierdza własną kryptowalutę. GlobalCoin trafi na rynek w 2020 roku

Facebook potwierdził wcześniejsze informacje o wprowadzeniu na rynek własnej kryptowaluty o nazwie GlobalCoin. Cyfrowy pieniądz ma się pojawić w wybranych krajach na początku 2020 roku. Będą z niego korzystać między innymi użytkownicy WhatsApp i Instagrama realizując przekazy pieniężne w planowanym przez Facebook własnym systemie płatności online.

Article

Informacje na temat planów Facebooka dotyczących jego własnej kryptowaluty i wykorzystania jej w budowanym przez siebie systemie płatności internetowych pojawiły się na początku maja br. „The Wall Street Journal” donosił wówczas że Facebook na realizację tego projektu przeznaczył budżet w wysokości miliarda dol., a budowa zapowiadanego rozwiązania jest nadzorowana przez Davida Marcusa, byłego szefa platformy płatniczej PayPal.

Teraz stacja BBC oraz inne brytyjskie media potwierdziły na podstawie własnych źródeł w Facebooku bliższe szczegóły dotyczące nowej kryptowaluty.  Szykowany przez serwis Marka Zuckerberga cyfrowy pieniądz ma nosić nazwę GlobalCoin i pojawić się w wybranych krajach w I kwartale 2020 r.

Facebook wyjaśnia że nowa kryptowaluta ma służyć przede wszystkim użytkownikom takich aplikacji jak WhatsApp czy Instagram do wykonywania przelewów pieniężnych w ramach planowanego autorskiego systemu płatności online. GlobalCoin ma być powiązany z kursem amerykańskiego dolara i pozwalać m.in. na przelewy transgraniczne przy niewielkim ryzyku utraty wartości przekazywanych środków.

W ramach realizacji projektu związanego z finansami i kryptowalutą Facebook prowadzi intensywne działania. Chodzi o negocjacje z amerykańskimi instytucjami regulacyjnymi, a także z firmami Visa i Mastercard. Kilka tygodni temu Mark Zuckerberg rozmawiał też na temat GlobalCoina z prezesem Banku Anglii. Wprowadzeniu nowej kryptowaluty oraz systemu płatności ma także pomóc uruchomienie przez Facebook w Szwajcarii dedykowanej do tego projektu spółki o nazwie Libra Networks.

W I kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 15 mld dol., a zysk netto sięgnął 2,4 mld. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,4 mld.

Dołącz do dyskusji: Facebook potwierdza własną kryptowalutę. GlobalCoin trafi na rynek w 2020 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl