SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook stawia na technologie zwiększające ochronę prywatności

Facebook zapowiedział zbudowanie pakietu technologii zwiększających ochronę prywatności, które mają pozwolić na zminimalizowanie ilości danych osobowych przetwarzanych w celach reklamowych, a jednocześnie umożliwić kierowanie reklam do właściwych odbiorców oraz pozwolić na mierzenie efektywności kampanii reklamowych.

fot. materiały prasoweArticle

Jak informuje Facebook, aktualizacja istniejących rozwiązań jest związana z ewolucją przepisów dotyczących prywatności i zmian wprowadzanych przez firmy technologiczne. Firma zobowiązała się też do współpracy z branżą w celu wypracowania standardów określających nowe podejście do personalizacji.

W zeszłym roku, razem z  partnerami, Facebook rozpoczął testy rozwiązania Private Lift Measurement, które wykorzystuje technologię bezpiecznych obliczeń wielostronnych. Rozwiązanie to pozwala reklamodawcom na ocenę skuteczności ich kampanii przy jednoczesnym wdrożeniu dodatkowych warstw zabezpieczeń prywatności, które ograniczają ilość informacji widocznych dla reklamodawców lub Facebooka. Rozwiązanie będzie ogólnodostępne w przyszłym roku.

Ponadto, Facebook udostępnił swój system Prywatnych Rozwiązań Obliczeniowych na zasadach open source, tak aby każdy chętny mógł opracować narzędzia pomiarowe oparte na tej technologii.

Firma bada również zastosowanie funkcji uczenia się na urządzeniach (on-device learning), która może poprawić doświadczenia użytkowników dotyczące reklam poprzez przetwarzanie danych lokalnie na ich urządzeniach zamiast wysyłania ich do zdalnego serwera lub chmury.

Facebook zapowiedział także, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy zorganizuje serię wydarzeń edukacyjnych, podczas których będzie dyskutował z klientami, partnerami i przedstawicielami branży o nadchodzącej erze spersonalizowanych doświadczeń i proponowanych rozwiązaniach, które ma nadzieję z nimi rozwijać. Więcej szczegółów na temat tych wydarzeń ma pojawić się już wkrótce.

Z Facebooka regularnie korzysta na świecie ponad 2,8 mld użytkowników. W II kwartale br. Facebook osiągnął wzrost przychodów o 56 proc., do 29,08 mld dolarów i zysku netto z 5,18 do 10,39 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Facebook stawia na technologie zwiększające ochronę prywatności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl