SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook ograniczy kopiowanie i dystrybucję zdjęć bez zgody właściciela profilu

Facebook wprowadza nowe zabezpieczenia, chroniące użytkowników przed kopiowaniem i udostępnianiem ich zdjęć profilowych bez ich wiedzy i zgody. System działa pilotażowo na terenie Indii, gdzie na niską ochronę kont uskarżają się głównie kobiety. Stopniowo mechanizm ma być wprowadzany do kolejnych krajów.

Article

W komunikacie na swoim blogu Facebook podkreśla, że rozwiązania służą głównie ochronie indyjskich kobiet, które skarżą się na niską ochronę swoich profili na Facebooku, z których zdjęcia są pobierane i dystrybuowane bez ich zgody.

Użytkownicy w Indiach dostaną na skrzynki emailowe szczegółowe instrukcje od Facebooka, co należy zrobić, by inni nie byli w stanie pobierać, udostępniać ani wysyłać ich zdjęć profilowych (np. w Messsengerze). Instruktaż zawiera także wskazówki, jak uniemożliwić tagowanie osób, które nie są w serwisie znajomymi. Facebook znacznie ograniczy także możliwość robienia zrzutów ekranu, co jest jedną z popularniejszych metod pozyskiwania zdjęć bez zgody właściciela danego profilu. Od tej pory, każdy kto chce uniemożliwić zrzut ekranu ze swojego zdjęcia, może oznaczyć je niebieską linią. Dzięki temu fotografia będzie chroniona przed robieniem zrzutów.

Koncern Marka Zuckerberga zapowiada, że po przejściu fazy testów w Indiach, rozwiązanie będzie wprowadzane w innych krajach.

W ostatnich tygodniach Facebook wprowadza kolejne mechanizmy chroniące bezpieczeństwo użytkowników w serwisie. Ułatwiono im m.in. ustawienia bezpieczeństwa w aplikacji mobilnej.

Przychód Facebooka sięgnął w I kwartale br. 8,03 mld dol. - o 49 proc. więcej rok do roku, zysk netto osiągnął poziom 3,06 mld dol.

Dołącz do dyskusji: Facebook ograniczy kopiowanie i dystrybucję zdjęć bez zgody właściciela profilu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Jak zabezpieczyć się przed zrzutem ekranu? Że mi printscreen nie zadziała, że nie dam rady zapisać całej strony, że nie zadziałają programy do zrzutów? A jak fejbuk zamierza zabezpieczyć przed robieniem zdjęcia telefonem monitorowi komputera?
12 9
odpowiedź
User
anonymous
No niestety, ale jak nie chcesz, by każdy mógł zobaczyć twoje zdjęcia, nie możesz ich wrzucać do neta (ba, może nawet nie powinieneś ich robić). Cóż poradzić, takie czasy.
12 8
odpowiedź
User
do Polak
W aplikacjach mobilnych wyłączą możliwość zrzucenia ekranu przez zmapowanie klawiszy. Na komputerach będą wykrywać fotki i fragmenty interfejsu, żeby zablokować ich publikowanie. Już teraz Fb blokuje bardzo wiele dziwnych treści.
8 9
odpowiedź