SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook ograniczy udostępnianie treści w Messengerze i zablokuje reklamy polityczne. Chce chronić wybory prezydenckie w USA

Facebook zapowiedział, że ograniczy możliwość przesyłania dalej otrzymanych wiadomości do pięciu użytkowników lub grup jednocześnie. Takie działanie ma zapobiec spamowi i rozpowszechnianiu dezinformacji. Serwis zapowiada też, że na tydzień przed wyborami prezydenckimi w USA zablokuje możliwość publikowania nowych reklam o charakterze politycznym.

O nowych zmianach w funkcjonowaniu Facebooka i komunikatora Messenger Mark Zuckerberg, szef serwisu poinformował na firmowej stronie internetowej. Zaznaczył, że ich celem jest zapewnienie w pełni demokratycznego przebiegu wyborów prezydenckich w USA, a także przeciwdziałanie rozpowszechnianiu fake newsów.

Ograniczone udostępnianie, blokada reklam politycznych

Według zapowiedzi Facebook w należącym do niego komunikatorze Messenger ograniczy możliwość dzielenia się otrzymanymi treściami.

Użytkownicy Messengera za pomocą opcji „prześlij dalej” będą mogli wybrać do 5 użytkowników lub grup jednocześnie. Jeśli liczba odbiorców przekroczy tę dozwoloną użytkownik otrzyma komunikat o wyczerpaniu dostępnego limitu.

Na razie Facebook nie wyjaśnił, czy będzie istniała opcja wielokrotnego udostępniania tej samej treści kolejnym 5-osobowym grupom odbiorców. Planowany zabieg ma zmniejszyć zjawisko spamu w Messengerze i masowe kolportowanie treści zawierających dezinformacje.

Czytaj także: Facebook i Twitter likwidują konta rosyjskich trolli. Publikowały fake newsy na temat wyborów w USA

Zgodnie z zapowiedzią na początku zmiany w Messengerze zostaną wprowadzone dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. W przyszłości rozwiązanie zostanie stopniowo wprowadzone globalnie.

Facebook planuje też, że na tydzień przed wyborami prezydenckimi w USA (przewidzianymi na 3 listopada br.) zablokuje możliwość publikowania w serwisie nowych reklam o charakterze politycznym. Serwis zastrzega jednak, że kampanie które zostały uruchomione wcześniej będą mogły być kontynuowane także w ostatnim tygodniu poprzedzającym dzień wyborów.

Przychód Facebooka sięgnął w II kwartale 2020 r. 18,69 mld dol. To o 11 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2019 (16,89 mld dol.). Przychód z reklam firmy wyniósł 18,32 mld dol., co oznacza wzrost o 10 proc. w ujęciu rocznym. Facebook zanotował w II kwartale zysk netto w wysokości 5,18 mld dol., w porównaniu do 2,62 mld dol. zysku w II kwartale roku 2019 (+98 proc.).

Czytaj także: Facebook nie chce płacić wydawcom w Australii. Grozi blokadą udostępniania newsów

Dołącz do dyskusji: Facebook ograniczy udostępnianie treści w Messengerze i zablokuje reklamy polityczne. Chce chronić wybory prezydenckie w USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl