SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook pomoże lepiej zrozumieć jego system reklamowy. Informacje o targetowaniu i udostępnianiu danych

Facebook wprowadza zmiany w systemie informowania użytkowników o tym w jaki sposób funkcjonuje system emitowania reklam w tym serwisie. Internauci otrzymają dodatkowe dane dotyczące tego dlaczego widzą na swoich kontach konkretne materiały promocyjne, będą też mogli sprawdzić które firmy wykorzystały informacje kontaktowe na ich temat do targetowania reklam lub przekazały te dane innym reklamodawcom.

Article

Już od kilku lat możliwe jest sprawdzenie dlaczego określona reklama wyświetliła się na Facebooku konkretnej osobie na podstawie ogólnych kategorii, takich jak przynależność do określonej grupy demograficznej.

Teraz Facebook na swojej stronie internetowej zapowiedział zmiany w tym systemie zaznaczając, że ich celem jest większa transparentność.

Zgodnie z obietnicą w sekcji „Dlaczego widzę tę reklamę” pojawią się bardziej szczegółowe dane dotyczące m.in. zainteresowań konkretnego użytkownika. System pokaże też źródła pochodzenia tych informacji, np. czy zostały one zebrane po odwiedzeniu przez internautę określonej witryny internetowej, czy też są związane z polubieniem konkretnego profilu na Facebooku.

 

Druga istotna według Facebooka zmiana polega na dostarczaniu użytkownikom bardziej szczegółowych danych na temat przetwarzania informacji na ich temat. W sekcji „Reklamodawcy i firmy” mają się pojawić 2 nowe kategorie.

W jednej z nich będą wyświetlane firmy, które wykorzystały dane kontaktowe użytkownika do wyświetlenia mu swoich reklam w ciągu ostatnich 7 dni.

W drugiej kategorii zostaną zebrane informacje na temat tych firm, które nie tylko przetwarzały dane kontaktowe właściciela konta na Facebooku, ale także udostępniły te informacje innym reklamodawcom w ciągu ostatnich 90 dni.

 

W I kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 15 mld dol., a zysk netto sięgnął 2,4 mld. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,4 mld.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook pomoże lepiej zrozumieć jego system reklamowy. Informacje o targetowaniu i udostępnianiu danych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl