SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook testuje opcję czasowego blokowania wpisów od znajomych

Serwis Facebook rozpoczął testowanie opcji Snooze pozwalającej na zablokowanie wpisów od znajomych na wybrany okres. Dzięki temu możliwe będzie ukrycie w Newsfeedzie treści z tych źródeł, które użytkownik uzna czasowo za irytujące bez konieczności usuwania ich z grona znajomych.

Article

O próbach funkcji o nazwie Snooze poinformował serwis Techcrunch, który wykrył ją na niektórych kontach w Stanach Zjednoczonych, a fakt prowadzenia testów potwierdził u rzecznika Facebooka.

Według zapowiedzi opcja Snooze pozwoli użytkownikowi konta na Facebooku na czasowe zablokowanie treści od znajomych, którzy zbyt nachalnie zamieszczają niechciane wpisy widoczne w Aktualnościach.

Snooze ma znaleźć zastosowanie zarówno w odniesieniu do prywatnych użytkowników, jak i stron oraz grup obecnych w serwisie. Po jej włączeniu przez zdefiniowany czas (24 godziny, 7 lub 30 dni) użytkownik nie zobaczy w swoim Newsfeedzie treści publikowanych przez wybrane wcześniej źródło.

Fakt prowadzenia prób z opcją Snooze potwierdził rzecznik Facebooka podkreślając, że celem tego rozwiązania jest dostarczenie użytkownikom serwisu treści najbardziej dopasowanych do jego zainteresowań.

Według nieoficjalnych informacji Facebook testuje nowe rozwiązanie po to by uniknąć sytuacji w której użytkownik chcąc pozbyć się treści od konkretnych adresatów może jedynie wykreślić ich z grona znajomych. Tymczasem serwisowi zależy na tym by każdy z posiadaczy konta na platformie miał jak najbardziej rozbudowaną siatkę połączeń z innymi użytkownikami.

Na razie nie wiadomo kiedy opcja Snooze wyjdzie z fazy testowej i zostanie szeroko udostępniona użytkownikom Facebooka.

Przychód Facebooka sięgnął w II kwartale 2017 roku 9,32 mld dol., firma zanotowała zysk netto w wysokości 3,89 mld dol., a liczba użytkowników przekroczyła 2 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook testuje opcję czasowego blokowania wpisów od znajomych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciekawe efekty
Ooooo według Wirtualne media mamy już 18 września.To gdzie znajduje się ich siedziba może w Irkucku albo Chabarowsku.Bo to nawet nie tel Aviv Yaffa czy Moskwa bo tam jeszcze 17 września.Niedziela 17-IX-2017 roku godzina 19:53.
odpowiedź
User
zzz
chwila, a ustawienie "przestań obserwować" to nie to samo?
odpowiedź
User
yi
funkcja "przestań obserwować" działa na stałe, dopóki sami nie przywrócimy opcji "obserwuj ponownie"
odpowiedź