SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Facebook traci młodych użytkowników - 2,8 mln w USA w 2017 roku. „To masowe medium dla starych ludzi”

W 2017 roku w USA z Facebooka zrezygnowało 2,8 miliona internautów w wieku poniżej 25 lat - wynika z danych eMarketera. Analitycy przewidują, że 2018 rok przyniesie w najmłodszych grupach wiekowych dalszy spadek o 2,1 miliona. - Prawda jest taka, że Facebook przestaje być „cool”. A to, co jest modne i na czasie dyktuje młodzież - ocenia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Anna Robotycka, partner zarządzający w FaceAddicted/Amin Worldwide.

Article

Według statystyk podanych przez eMarketera największy spadek liczby użytkowników w USA w ub.r. dotyczył internautów w wieku od 12 do 17 lat. Osiągnął on 9,9 proc., co w liczbach oznacza 1,4 mln. To prawie 3 razy więcej niż pierwotnie przewidywano. W sumie w całym segmencie użytkowników poniżej 25 lat liczba tych, którzy w ub.r. zrezygnowali z obecności na Facebooku wyniosła 2,8 mln.

Według prognoz analityków eMarketera 2018 r. nie będzie dla Facebooka dużo lepszy jeśli chodzi o odpływ młodych użytkowników z serwisu w USA. Według przewidywań do końca roku platformę opuści dalszych 2,1 mln internautów spośród tych którzy nie ukończyli 25 roku życia.

Zgodnie z prognozami wśród użytkowników w wieku 12 – 17 lat spadek wyniesie 5,6 proc., z kolei w segmencie wiekowym 18 – 24 lata sięgnie 5,8 proc. W następnych latach ta statystyka będzie się nadal pogłębiać ze szkodą dla Facebooka, szczególnie wśród młodzieży pomiędzy 12 a 17 rokiem życia.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Anna Robotycka, partner zarządzający w FaceAddicted/Amin Worldwide wyjaśnia przyczyny które stoją za coraz szybszym odchodzeniem z Facebooka młodych Amerykanów.

- Po pierwsze zauważmy, że eMarketer nie ma dostępu do danych Facebooka, a jedynie estymuje zmiany w grupie najmłodszych użytkowników - zastrzega Anna Robotycka. - Po drugie, oczywiście możemy ubolewać nad „odpływem" młodszych grup z Facebooka i jednocześnie przyjmować podejście do sprawy identyczne jak ma FB, że przecież nadal mają olbrzymią bazę użytkowników. Jednak prawda jest taka, że Facebook przestaje być „cool". To, co jest modne i na czasie dyktuje młodzież, a skoro ta wycofuje się z Facebooka i spędza na nim coraz mniej czasu, to oznacza jedno: FB wszedł w fazę bycia masowym medium, ale dla starych ludzi. Oczekiwanie nowego, jeszcze ciekawszego medium niż nawet Snapchat jest olbrzymie i pewnie niedługo pojawi się ktoś, kto ową potrzebę zagospodaruje – przewiduje Robotycka.

W ub.r. Facebook odnotował 40,65 mld dol. przychodu, o 47 proc. więcej niż w roku 2016 (27,64 mld dol.). Zysk netto wzrósł z 10,22 do 15,93 mld dol. (+56 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook traci młodych użytkowników - 2,8 mln w USA w 2017 roku. „To masowe medium dla starych ludzi”

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oscar
"... Oczekiwanie nowego, jeszcze ciekawszego medium niż nawet Snapchat jest olbrzymie i pewnie niedługo pojawi się ktoś, kto ową potrzebę zagospodaruje – przewiduje Robotycka..." - coś takiego stworzy Facebook lub po prostu wykupi kogoś, kto zrobi to za nich.
34 2
odpowiedź
User
pavv
Rok temu już to przewidziałem, a z miesiąca na miesiąc to potwierdzam. Do łask wrócą niecenzurowane z byle powodu fora, a może nawet znane z początku internetu grupy dyskusyjne.
odpowiedź
User
Pis
Mając na uwadze, że amerykańska "dobra zmiana" ma wśród najmłodszego pokolenia wręcz większe poparcie niż nasza u analogicznego pokolenia w Polsce, proponuję aby FB jeszcze bardziej zaostrzył lewicowo-liberalną cenzurę światopoglądową. Częstsze banowanie użytkowników i usuwanie ich postów powinno spowolnić ich odpływ XD


Tylko Po i Pis młody człowieku
11 25
odpowiedź
User
NO PIS
Na fejsie mają lewicowe bojówki wśród pracowników , daleko z tym nie zajadą...
49 6
odpowiedź
User
Polak
U nas też Facebook staje się po woli emerytalnym medium, gdzie babcie postują więcej rzeczy niż młodzież, gdzie skrzykują się KODowcy. Cenzura, politpoprawność i lewicowe pranie mózgu też im nie pomaga. Są analizy, które pokazują, że obecne młode pokolenia które dorasta, jest jednym z najbardziej konserwatywnych w historii, jedynie Ojcowie Założyciele byli większymi konserwatystami.
odpowiedź
User
zfacebooka
A czy to nie jest tak, że młodzi uciekają z platformy którą znają od lat i wykorzystują rodzice? Małolat lub jego kumple wrzucają zdjęcia z imprezy, te momentalnie widzą rodzice 😄
24 2
odpowiedź
User
Pav
Co to? Pracownicy Fejsa poszli z ostrym hejtem że tyle łapek w dół poszło?
23 4
odpowiedź
User
pavv
Co to? Pracownicy Fejsa poszli z ostrym hejtem że tyle łapek w dół poszło?


Prikaz dostali jak to u korposzurków - robić to co szef kazał bez względu na sens takiego działania. Nie myśleć tylko robić, a to najlepiej świadczy o powolnym upadku Pejsa!
24 4
odpowiedź
User
Ewe
Młodzież jest teraz na Snapchatach, Instagramach i innych gównach :D
19 2
odpowiedź
User
Wdse
@Polaczek: te analizy, jak rozumiem, zostały wytworzone w twojej głowie? :)
8 9
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing