SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook traci młodych użytkowników - 2,8 mln w USA w 2017 roku. „To masowe medium dla starych ludzi”

W 2017 roku w USA z Facebooka zrezygnowało 2,8 miliona internautów w wieku poniżej 25 lat - wynika z danych eMarketera. Analitycy przewidują, że 2018 rok przyniesie w najmłodszych grupach wiekowych dalszy spadek o 2,1 miliona. - Prawda jest taka, że Facebook przestaje być „cool”. A to, co jest modne i na czasie dyktuje młodzież - ocenia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Anna Robotycka, partner zarządzający w FaceAddicted/Amin Worldwide.

Mark Zuckerberg, CEO FacebookaArticle

Według statystyk podanych przez eMarketera największy spadek liczby użytkowników w USA w ub.r. dotyczył internautów w wieku od 12 do 17 lat. Osiągnął on 9,9 proc., co w liczbach oznacza 1,4 mln. To prawie 3 razy więcej niż pierwotnie przewidywano. W sumie w całym segmencie użytkowników poniżej 25 lat liczba tych, którzy w ub.r. zrezygnowali z obecności na Facebooku wyniosła 2,8 mln.

Według prognoz analityków eMarketera 2018 r. nie będzie dla Facebooka dużo lepszy jeśli chodzi o odpływ młodych użytkowników z serwisu w USA. Według przewidywań do końca roku platformę opuści dalszych 2,1 mln internautów spośród tych którzy nie ukończyli 25 roku życia.

Zgodnie z prognozami wśród użytkowników w wieku 12 – 17 lat spadek wyniesie 5,6 proc., z kolei w segmencie wiekowym 18 – 24 lata sięgnie 5,8 proc. W następnych latach ta statystyka będzie się nadal pogłębiać ze szkodą dla Facebooka, szczególnie wśród młodzieży pomiędzy 12 a 17 rokiem życia.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Anna Robotycka, partner zarządzający w FaceAddicted/Amin Worldwide wyjaśnia przyczyny które stoją za coraz szybszym odchodzeniem z Facebooka młodych Amerykanów.

- Po pierwsze zauważmy, że eMarketer nie ma dostępu do danych Facebooka, a jedynie estymuje zmiany w grupie najmłodszych użytkowników - zastrzega Anna Robotycka. - Po drugie, oczywiście możemy ubolewać nad „odpływem" młodszych grup z Facebooka i jednocześnie przyjmować podejście do sprawy identyczne jak ma FB, że przecież nadal mają olbrzymią bazę użytkowników. Jednak prawda jest taka, że Facebook przestaje być „cool". To, co jest modne i na czasie dyktuje młodzież, a skoro ta wycofuje się z Facebooka i spędza na nim coraz mniej czasu, to oznacza jedno: FB wszedł w fazę bycia masowym medium, ale dla starych ludzi. Oczekiwanie nowego, jeszcze ciekawszego medium niż nawet Snapchat jest olbrzymie i pewnie niedługo pojawi się ktoś, kto ową potrzebę zagospodaruje – przewiduje Robotycka.

W ub.r. Facebook odnotował 40,65 mld dol. przychodu, o 47 proc. więcej niż w roku 2016 (27,64 mld dol.). Zysk netto wzrósł z 10,22 do 15,93 mld dol. (+56 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook traci młodych użytkowników - 2,8 mln w USA w 2017 roku. „To masowe medium dla starych ludzi”

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oscar
"... Oczekiwanie nowego, jeszcze ciekawszego medium niż nawet Snapchat jest olbrzymie i pewnie niedługo pojawi się ktoś, kto ową potrzebę zagospodaruje – przewiduje Robotycka..." - coś takiego stworzy Facebook lub po prostu wykupi kogoś, kto zrobi to za nich.
odpowiedź
User
pavv
Rok temu już to przewidziałem, a z miesiąca na miesiąc to potwierdzam. Do łask wrócą niecenzurowane z byle powodu fora, a może nawet znane z początku internetu grupy dyskusyjne.
odpowiedź
User
Pis
Mając na uwadze, że amerykańska "dobra zmiana" ma wśród najmłodszego pokolenia wręcz większe poparcie niż nasza u analogicznego pokolenia w Polsce, proponuję aby FB jeszcze bardziej zaostrzył lewicowo-liberalną cenzurę światopoglądową. Częstsze banowanie użytkowników i usuwanie ich postów powinno spowolnić ich odpływ XD


Tylko Po i Pis młody człowieku
odpowiedź