SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook w liczbach - miliony użytkowników

Z oficjalnych statystyk podawanych przez Facebook wynika, że z serwisu korzysta ponad 400 milionów aktywnych użytkowników.

Połowa z nich loguje się na strony portalu codziennie, a ponad 35 milionów użytkowników każdego dnia aktualizuje swój status.

Co miesiąc na Facebooku umieszczanych jest ponad 3 miliardy zdjęć, a tworzonych jest ponad 3,5 miliona wiadomości o wydarzeniach. Co tydzień pojawia się też ponad 5 miliardów innych treści (np. linki, notatki, posty, albumy zdjęć).

Swoje strony na Facebooku utworzyło już ponad 1,5 miliona lokalnych firm. Fanami stron codziennie staje się ponad 20 milionów osób, a w sumie strony mają już ponad 5,3 miliarda fanów.

Statystyczny użytkownik Facebooka ma 130 znajomych i jest członkiem 13 grup. Dziennie spędza on na stronach portalu ponad 55 minut, a miesięcznie pisze 25 komentarzy, staje się fanem 4 stron i jest zapraszany na 3 wydarzenia.

Około 70 proc. członków Facebooka pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych. Serwis dostępny jest w ponad 70 wersjach językowych, a w jego tłumaczeniu pomogło ponad 300 tysięcy użytkowników.

Facebook ma również ponad 100 milionów aktywnych użytkowników logujących się do portalu z poziomu urządzeń mobilnych.

Dołącz do dyskusji: Facebook w liczbach - miliony użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl