SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook z rekordowymi wynikami za 2018 r. Ma 2,32 mld użytkowników

Facebook zaprezentował swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał i cały 2018 rok. Zakończyły się one dla portalu Marka Zuckerberga wzrostami w najważniejszych obszarach działalności.

fot. materiały prasoweArticle

Przychód Facebooka sięgnął w IV kwartale 2018 roku 16,91 miliarda dolarów. To o 30 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017 (12,97 mld USD).

Przychód z reklam społecznościowego portalu wyniósł 16,64 miliarda dolarów, co oznacza wzrost również o 30 proc. w ujęciu rocznym. Urządzenia mobilne zapewniły serwisowi ok. 93 proc. całego przychodu z reklam (wobec ok. 89 proc. w IV kw. 2017 r.).

Facebook zanotował w IV kwartale ubiegłego roku zysk netto w wysokości 6,88 miliarda dolarów, w porównaniu do 4,27 miliarda dolarów zysku w IV kwartale roku 2017 (+61 proc.).

Z kolei w całym 2018 roku firma zanotowała 55,84 miliarda dolarów przychodu, co oznacza wzrost o 37 proc. wobec roku 2017 (40,65 mld USD). Zysk netto wzrósł z 15,93 miliarda dolarów do 22,11 miliarda dolarów (+39 proc.).

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec grudnia 2018 r. wynosiła 2,32 miliarda - o 9 proc. więcej w skali roku. Także o 9 proc. wzrosła liczba osób codzienne odwiedzających portal - do 1,52 miliarda. Facebook nie podał ile osób korzysta z jego mobilnej odsłony.

Facebook szacuje także, że z całej rodziny jego produktów, w tym Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i Messengera, każdego miesiąca korzysta ok. 2,7 miliarda ludzi na świecie, a ponad 2 miliardy ludzi przynajmniej jednej z tych usług używa codziennie.

Coraz więcej fałszywych kont

Platforma Marka Zuckerberga zalicza jeszcze jeden wzrost, którym wolałaby się jednak nie chwalić. Do 116 mln podskoczyła liczba fałszywych kont (27 proc. do góry), a do 255 mln liczba zduplikowanych kont na stronie (12,4 proc.).

Dołącz do dyskusji: Facebook z rekordowymi wynikami za 2018 r. Ma 2,32 mld użytkowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zniekształcacze rzeczywistości
Ale obstawiam, że większość ludzi w naszym kraju nie miałaby nic przeciwko jakby ten serwis u nas w ogóle nie istniał. Dość złego wyrządził, popsuł relacje między ludźmi, poniszczył niejeden związek, podatków nie płacił w ogóle( a istnieje ponad 10 lat już). I to wszystko jest sprawiedliwe? Ograbia nas z prywatności, czasu, zdrowia, zaangażowania, bezpieczeństwa a w zamian nie daje prawie nic. Facebook jest fenomenem tego, jak można było użyć psychologii mas, by wpływać na emocje i zachowania użytkowników, manipulować opiniami, nasilać podziały poglądowe. U żeńskiej części społeczności negatywną rolę zaś odegrał Instagram - nie jedną dziewczynę i kobietę doprowadził do kompleksów i frustracji - poprzez upiększoną rzeczywistość, zdjęcia wyretuszowane, sztucznie poprawione i skorygowane - płeć żeńska to widzi i dostaje rozpaczy, dlaczego tak nie wyglądam? Instagram wznieca niezdrowe rywalizacje u płci żeńskiej a także zaborczość i zazdrość( o wygląd, o chłopaka, o ciuchy itp.). Facebook i Instagram wiodą prym w rozchwianiu zdrowego rozsądku i dobrych obyczajów. Nie ma dwóch tak dużych mediów, które by nie siały tak dużego spustoszenia wśród społeczeństw. Media społeczne to nic innego jak społeczne truciciele, zatruwają umysły ludzi. A jak mamy mieszankę następującą: Smartfon + Internet + Media Społecznościowe to mamy istną "bombę" uzależniającą. W niektórych przypadkach to jest tak - daj człowiekowi smartfon, a świat może nie istnieć. To jest choroba, to jest zagrożenie cywilizacyjne. Gdyby w 2008 roku nie było rządów PO-PSL to prawdopodobnie Facebooka nie mielibyśmy w ogóle( To Michał
Boni go wprowadził) i zaoszczędzilibyśmy sobie takiego dużego rozwarstwienia poglądowego jakie jest obecnie. Nie da się też ukryć, że za sprawą Facebooka i Instagrama wypłynęła na szerokie wody Lewica w propagowaniu m.in świeckiego państwa, aborcji, feminizmu, promocji LGBTQ+. Zupełnie inaczej potoczyłaby się polityka, gdyby nie rola social mediów w naszym kraju, smartfonów zresztą też. Dwa całkowicie zbędne wynalazki, których być absolutnie nie powinno. Dokonały one zbyt drastycznych zmian społecznych i wyrządziły ludziom dużo cierpienia. Tak być absolutnie nie powinno.
odpowiedź
User
darek z websoul
nie no słabe coś te wyniki, tyle to ja mam na swoim koncie i w firmie ;) :D polecam darek z websoul
odpowiedź