SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakt” na czele sprzedaży kioskowej w I-III kwartale, wszystkie tytuły na minusie

Liderem pod względem średniej sprzedaży w kioskach w pierwszych trzech kwartałach br. był „Fakt”. Wszystkie tytuły w zestawieniu zanotowały spadki, a najwięcej stracił „Puls Biznesu” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w samych kioskach i salonikach prasowych w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) sprzedawał się średnio w liczbie 215 213 egz. W porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku średnia sprzedaż egzemplarzowa tego dziennika zmniejszyła się o 10,53 proc. W tym kanale dystrybucji rozchodziło się 98,80 proc. sprzedawanych egzemplarzy „Faktu”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Wiceliderem był „Super Express” (ZPR Media) ze średnim wynikiem na poziomie 112 604 egz., notując spadek o 3,88 proc. Sprzedaż kioskowa tej gazety stanowiła 99,21 proc. sprzedaży ogółem „SE”, co jest najwyższym wynikiem w zestawieniu.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora), której średnia sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych zmalała o 5,82 proc. i wyniosła 59 529 egz. Udział sprzedaży kioskowej „GW” w sprzedaży ogółem wyniósł 67,36 proc.

Największy spadek średniej sprzedaży ogółem, wynoszący 17,06 proc. do 943 egz., zanotował z kolei „Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska). Tytuł ten w rankingu był ósmy.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych to sprzedaż tytułu prasowego w kioskach i salonikach prasowych i innych punktach, gdzie można nabyć prasę.

Dołącz do dyskusji: „Fakt” na czele sprzedaży kioskowej w I-III kwartale, wszystkie tytuły na minusie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brawo
Superak spadek o 3,88 proc a fak koko o 10,5... Cała prawda o fatalnych rządach koko i jej klakierow oraz o mareczkach?
odpowiedź
User
:D
Czekan na tradycyjny kwik fanow GPC, ze sprzedaz GW leci i to juz jej koniec etc :)
odpowiedź