SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakt” o 38 proc. w dół, a „Gazeta Wyborcza” - o 63 proc. Sprzedaż dzienników od 2005 roku (raport)

Wszystkie dzienniki ogólnopolskie w okresie od 2005 do 2015 roku zanotowały duże spadki średniej sprzedaży ogółem, wynoszące od 31 do 64 proc. Dane rok po roku w raporcie Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl, średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) w okresie od stycznia do maja 2015 roku wyniosła 319 944 egz., czyli o 1,47 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

W porównaniu do ostatnich 10 lat tytuł ten cechuje się spadkiem sprzedaży, np. w porównaniu do całego 2010 roku średni wynik tego tygodnika zmalał o 26,80 proc,. a w porównaniu do 2005 roku - o 38,28 proc.

Drugie miejsce ze sprzedażą ogółem wynoszącą 163 255 egz. zajęła „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik w cykl spadku wszedł od 2007 roku. Od wtedy zmniejszył się on o 63,17 proc. Natomiast w porównaniu do 2005 roku spadek ten wyniósł 62,82 proc.

Na trzecim miejscu uplasował się „Super Express” (ZPR Media). Jego średni wynik w ostatnich 10 latach malał niemal z roku na rok. W porównaniu do całego 2005 roku, średnia sprzedaż ogółem tego tytułu poszła w dół o 30,59 proc.

Tuż za podium uplasowała się „Rzeczpospolita” (Gremi Business Communication), której średnia sprzedaż ogółem spadła w ciągu 10 lat najbardziej w zestawieniu, bowiem o 64,17 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Dołącz do dyskusji: „Fakt” o 38 proc. w dół, a „Gazeta Wyborcza” - o 63 proc. Sprzedaż dzienników od 2005 roku (raport)

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trollglodyta
Niestety naród oprzytomniał i polskojęzyczne media tracą wyznawców. Ringier - Springer, Passauer Neue Presse albo Yedioth - Ahranot, to nie są "nasi" wydawcy.
odpowiedź
User
ktos wie
Co sie stanie z Faktem po zapowiadanej repolonizacji mediow przez PIS?
odpowiedź
User
Bartek
Rzeczpospolita - cena papierowa 3,9 zł, w prenumeracie kioskowej 2,9zł. Koszt e-wydania 3,9 zł. Ja rozumiem, że na e-wydania jest 23% Vatu, ale odpada koszt papieru i dystrybucji (zawsze tam jakieś koszty są, ale mniejsze niż papierowego wydania). Więc gdzie tu jest logika?
odpowiedź