SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty i Mity” kontra „Rzeczpospolita” - kto płaci za informacje o mordercy ks. Popiełuszki

Redaktor naczelny „Faktów i Mitów” Roman Kotliński uważa, że dziennikarz „Rzeczpospolitej” zapłacił informatorom za poświadczenie, że w redakcji tygodnika pracował Grzegorz Piotrowski. „Rzeczpospolita” zarzuca Kotlińskiemu próbę korupcji jednej z tych osób.

„Fakty i Mity” kontra „Rzeczpospolita” - kto płaci za informacje o mordercy ks. Popiełuszki

Przypomnijmy, że w ub. tygodniu „Rzeczpospolita” - w artykule Cezarego Gmyza - poinformowała, że Grzegorz Piotrowski, morderca ks. Jerzego Popiełuszki, od lat publikuje pod pseudonimami teksty w tygodniku „Fakty i Mity”, którego redaktorem naczelnym jest Roman Kotliński, poseł Ruchu Palikota. Redakcja czasopisma szybko temu zaprzeczyła, zapowiadając, że wytoczy proces Gmyzowi (szczegóły całej sprawy).  

Tymczasem „Rzeczpospolita” twierdzi, że informacje o zatrudnieniu Piotrowskiego w „Faktach i Mitach” potwierdziły trzy niezależne od siebie osoby. Dwie z nich chcą pozostać anonimowe, natomiast trzecia to Ryszard Zając, przez kilka miesięcy był zastępca redaktora naczelnego „FiM”. Według „Rzeczpospolitej” Roman Kotliński napisał niedawno maila do Zająca, zarzucając mu potwierdzenie nieprawdziwych informacji o Piotrowskim w zamian za pieniądze.

„Ten Gmyz z "Rzepy", który poluje na nas, podobno płaci byłym pracownikom "FiM" wyrzuconym z pracy przeze mnie po parę tysięcy za szkalowanie mojej osoby, za mówienie nieprawdy i za dalsze informacje, głównie fałszywe. Wiem, że Twoja informacja, którą mu sprzedałeś, też jest fałszywa - Piotrowski nie mógł pracować w "FiM" za Twoich czasów, bo siedział wtedy w pierdlu” - napisał Kotliński do swojego byłego zastępcy. „Jeśli więc i Tobie zapłaciła ta hiena za poświadczenie nieprawdy, to powiedz o tym otwarcie, publicznie, choćby na konferencji prasowej. Nic Ci nie będzie. A jeśli się w ten sposób zrehabilitujesz, a tym samym uwiarygodnisz - zaproponuję Ci stałą współpracę w zakresie pisania ustaw, interpelacji. A być może - jeśli będziesz chciał, a wiem, że to Twoje życie i prawdziwe powołanie - także w pracy dziennikarskiej, forma współpracy do ustalenia” - zaproponował.

Ryszard Zając odpowiedział Kotlińskiemu, że przecież w to jego gabinecie poznał Piotrowskiego, a wcześniej był wielokrotnie pytany, czy warto go zatrudniać. Zając twierdzi, że informację o Piotrowskim potwierdził Gmyzowi bezpłatnie.

Tekstowi o wymianie maili między Zającem i Kotlińskim towarzyszy krótkie oświadczenie redakcji „Rzeczpospolitej”: „Sugestia, że dziennikarz "Rz" płacił za informacje, jest nieprawdziwa. Redakcja zapowiada, że jeśli Kotliński powtórzy ją publicznie, wystąpi w tej sprawie na drogę prawną. W "Rz" obowiązuje zasada niepłacenia za informacje”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty i Mity” kontra „Rzeczpospolita” - kto płaci za informacje o mordercy ks. Popiełuszki

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xiondz
Wiwat FiM precz z Rzepą !!!!!!!!!!
odpowiedź
User
gość
Do xiondz, idź się leczyć!
odpowiedź
User
bucc
Precz z preczem
odpowiedź