SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” na czele oglądalności dzienników w czerwcu. „Teleexpress” stracił 590 tys. widzów

W czerwcu br. liderem oglądalności wśród programów informacyjnych były „Fakty”. Wszystkie dzienniki zanotowały spadki oglądalności, a najwięcej straciły serwisy TVP1: „Teleexpress” i „Wiadomości” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” w czerwcu 2017 roku oglądało średnio 2,34 mln widzów, co zapewniło TVN 23,42 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 0,26 proc. widzów, czyli 6 tys. oglądających, ale jego udział wzrósł z 21,92 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik ten na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,48 mln widzów, co przełożyło się na 24,81 proc. udziału. Było to o 0,62 proc. więcej, niż w czerwcu 2016 roku.

Drugie miejsce zajęły „Wiadomości” TVP1, które awansowały z trzeciej lokaty. Ich oglądalność jednak zmalała o 12,99 proc. (297 tys. widzów) i w czerwcu 2017 roku wyniosła ona 1,87 mln osób. Z kolei udział serwisu wyniósł 17,98 proc. (rok wcześniej było to 19,76 proc.).

Z pozycji lidera na trzecie miejsce spadł z kolei „Teleexpress” TVP1. Widownia tego dziennika zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 24,02 proc. (590 tys. osób) do 1,87 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w TVN w rynku zmalał z 30,43 proc. do 23,99 proc.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 1,44 mln osób, po spadku o 7,10 proc. Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w czerwcu br. oglądało 1,57 mln widzów, czyli o 7,45 proc. mniej, niż przed rokiem.

Natomiast wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 0,51 proc. do 968 tys. widzów.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w czerwcu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 0,25 proc. do 803 tys. oglądających.

Również i tutaj najwięcej stracił „Teleexpress” - było to 25,37 proc. do 413 tys. widzów.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” na czele oglądalności dzienników w czerwcu. „Teleexpress” stracił 590 tys. widzów

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony lemingami z PO
"Fakty" to jest serwis najbardziej skrojony pod wymagania lemingów, a że takich lemingów w kraju nad Wisłą nie brakuje, to jest najwyższa oglądalność. Proszę jednak pamiętać, że nie wszystko, co ma najwyższą oglądalność, ma wysoki poziom merytoryczny i jakościowy.

"Teleexpress", "Wiadomości" i "Panorama" są na czele poziomu merytorycznego, a "Fakty" na czele oglądalności. Ja jako przedstawiciel intelektualnej elity wolę poziom, a słupkami oglądalności się nie jaram - niech lemingi się nimi jarają.
odpowiedź
User
analajs
Fakty to taka sama propaganda jak TVP tylko w drugą stronę. Każdy sobie rzepkę skrobie...
odpowiedź
User
GW
Fakty to taka sama propaganda jak TVP tylko w drugą stronę. Każdy sobie rzepkę skrobie...

Dokładnie. W Polsce nie ma, nie było i chyba nie będzie obiektywnych serwisów informacyjnych w telewizji. Każdy propaguje jakąś ideologię. Współczuję zarówno fanatycznym obrońcom serwisów TVP, jak i fanatycznym obrońcom Faktów. Moim zdaniem wszystkie te serwisy są g**** warte.
odpowiedź