SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty po Faktach” wygrały z „Gościem Wiadomości” w 2017 roku, tylko program Polsatu ze spadkiem oglądalności

Spośród magazynów publicystycznych nadawanych po dziennikach pozycję lidera oglądalności zajęły „Fakty po Faktach” TVN24, a na drugim miejscu znalazł się „Gość Wiadomości” TVP Info. Jedyny spadek liczby widzów zanotował „Gość Wydarzeń” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Anita Werner, fot. TVNArticle

Nadawany w TVN24 tuż po „Faktach” TVN program „Fakty po Faktach” w 2017 roku śledziło średnio 736 tys. widzów, czyli o 109 tys. osób więcej niż w poprzednim roku - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Natomiast udział tego magazynu w rynku telewizyjnym w analizowanym okresie wyniósł 5,50 proc. (rok wcześniej 4,59 proc.).

Drugą pozycję zajął pokazywany po „Wiadomościach” w TVP Info magazyn „Gość Wiadomości”, który zanotował wzrost oglądalności, wynoszący 29 tys. widzów. Jego średnia widownia ukształtowała się na poziomie 522 tys. osób. Przełożyło się to na 3,67 proc. udziału (3,08 proc. rok wcześniej).

Najsłabiej wypada „Gość Wydarzeń”, który pokazywany jest po „Wydarzeniach” Polsatu w Polsat News. Jego średnia widownia w zeszłym roku wyniosła 144 tys. osób (spadek o 10 tys. widzów), co dało audycji 1,11 proc. udziału w rynku (rok wcześniej było to 1,17 proc.).

Również wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 liderem wśród magazynów publicystycznych nadawanych po dziennikach były „Fakty po Faktach”, które śledziło 127 tys. osób (wzrost o 16 tys. oglądających).

„Gość Wiadomości” w tym ujęciu miał 72 tys. widzów (wzrost o 7 tys.), a „Gość Wydarzeń” - 29 tys. widzów (spadek o 5 tys.).

Wyniki oglądalności w grupie 16-59.

Najchętniej oglądane wydanie „Faktów po Faktach” w zeszłym roku zostało pokazane 9 marca - śledziło je 1,52 mln widzów. Topowe wydanie „Gościa Wiadomości” wyemitowano 7 stycznia (1,09 mln osób), a „Gościa Wydarzeń” - 15 grudnia (289 tys. oglądających).

TVN24 w czasie emisji „Fakty po Faktach” w 2017 roku był liderem oglądalności wśród stacji newsowych. TVP Info w paśmie „Gościa Wiadomości” zajęło drugie miejsce, a Polsat News podczas pokazywania „Gościa Wydarzeń” był trzeci.

„Fakty po Faktach” oglądać można od poniedziałku do piątku o godz. 19.25 oraz w weekendy o 19.20, „Gość Wiadomości” - codziennie o 19.57, a „Gość Wydarzeń” - w dni powszednie o 19.15.

Udział TVN24 w rynku telewizyjnym w 2017 roku wyniósł 4,27 proc., TVP Info - 3,83 proc., a Polsatu News - 1,14 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty po Faktach” wygrały z „Gościem Wiadomości” w 2017 roku, tylko program Polsatu ze spadkiem oglądalności

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
P Anito
i zespół, BRAWO WY !!! :)
odpowiedź
User
zawsze
Aż miło oglądać profesjonalizm i kulturę Anity Werner i Kasi Kolendy-Zalewskiej. Paczuska powinna tym paniom wycieraczki sprzątać
odpowiedź
User
OLO
Młodzi nie chcą słuchać Telewizji, która wychwala partię o staroświeckich poglądach. BRAWO TVN!
odpowiedź