SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

FAME MMA i Betclic zawarły trzyletnią umowę

Federacja freak fight FAME MMA oraz globalna marka bukmacherska Betclic zawarły nową umowę o współpracy strategicznej na lata 2022-2025. Jednym z głównych założeń na kolejne lata jest poszerzenie współpracy o przedsięwzięcia realizowane nie tylko w ramach FAME - takie jak np. niedawno powstała federacja MOVE.

(fot. materiały prasowe)(fot. materiały prasowe)

FAME MMA i Betclic zawarły partnerstwo na okres 36 miesięcy. Jak zaznaczono w komunikacie, tak długi horyzont czasowy podobnych umów jest niespotykany w branży freak fight. Zakres umowy obejmować będzie nie tylko współpracę przy realizacji zakładów na gale FAME, ale również daleko idącą współpracę w działaniach komunikacyjnych, promocyjnych oraz wspólne zaangażowanie w nowe przedsięwzięcia z branży rozrywkowej.

Pierwszym rezultatem nowej umowy jest wspólne zaangażowanie w projekt MOVE, gdzie topowi polscy influencerzy będą rozgrywać mecze piłkarskie na specjalnych, widowiskowych zasadach. Włodarze FAME zostali mianowani kapitanami dwóch drużyn, które wezmą udział w turnieju, natomiast zakłady na galę MOVE będą realizowane przez firmę Betclic.

„Kiedy nieco ponad dwa lata temu wchodziliśmy w świat freak fightów i podpisywaliśmy pierwszą umowę z Fame MMA, robiliśmy to w poczuciu wiary w ten projekt i jego duży potencjał biznesowy. Dziś mamy pewność, że była to dobra decyzja. Mamy za sobą wiele ciekawych działań i darzymy się zaufaniem, czego efektem jest przedłużenie współpracy aż o trzy lata i rozszerzenie jej o nowe, wspólne działania” - mówi Bartłomiej Płoskonka, country manager firmy Betclic.

Jak mówią przedstawiciele federacji, Betclic był motorem napędowym rosnącej popularności FAME. I dodają, że kontynuacja tak owocnej współpracy pozwala włodarzom FAME ze spokojem spoglądać w przyszłość.

„Wybór Betclic był dla nas zupełnie oczywisty i nie towarzyszyły mu żadne wątpliwości. Uzasadnienie jest proste: zwycięskiego składu się nie zmienia. Nasza dotychczasowa współpraca przebiegała naprawdę modelowo. Co dla FAME jest zupełnie wyjątkowe w tej współpracy to zaangażowanie i profesjonalizm z jakim Betclic działa na rzecz promocji i rozwoju wizerunkowego naszych wydarzeń. Dzięki tej współpracy zrozumieliśmy, czym różni się sponsor od partnera” – komentuje Krzysztof Rozpara, jeden z właścicieli FAME MMA.

Suma wszystkich wygranych zakładów na FAME w Betclic wynosi obecnie ponad 10 mln zł. Należy, jak zaznaczono w komunikacie, do tego dodać 1,5 mln osób obserwujących konto FAME na Instagramie czy średnią sprzedaży ppv na poziomie ponad 500 tys. licencji.

Najbliższa gala FAME 16 odbędzie się 5 listopada na Arenie Gliwice.

Betclic to legalny bukmacher, oferujący zakłady na dowolne wydarzenia sportowe na całym świecie.

FAME MMA to polska federacja organizująca gale typu freak show fight, odbywające się od połowy 2018 roku. Walczą w nich celebryci, youtuberzy, influencerzy czy inne znane osoby. W 2018 roku firma zanotowała 3,6 mln zł przychodów, a przy 1,97 mln zł kosztów operacyjnych osiągnęła 528,2 tys. zł zysku netto, natomiast w 2019 roku miała już 17,77 mln zł wpływów, 15,86 mln zł wydatków operacyjnych i 1,92 mln zł zysku netto.

Udziałowcami FAME MMA są poznańscy biznesmeni Krzysztof Rozpala i Rafał Pasternak (każdy ma 28 proc. udziałów), celebryta Wojciech Gola popularny głównie z reality show „Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy” (18 proc.) oraz yutuber chał Baron znany jako Boxdel (też 18 proc.). Reszta to udziały własne spółki.

Dołącz do dyskusji: FAME MMA i Betclic zawarły trzyletnią umowę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl