SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Farma": ujawniono nazwiska uczestniczek nowego reality-show Polsatu

Od poniedziałku, 17 stycznia w dni powszednie o godz. 20.00 Polsat emitować będzie nowy reality-show "Farma", który będzie nadawany pięć razy w tygodniu - w dni powszednie o godz. 20.00. Gospodyniami cyklu są Marcelina Zawadzka oraz Ilona Krawczyńska. Stacja przedstawiła właśnie szóstkę uczestniczek, które wzięły udział w programie.

Article

"Farma" to polska wersja szwedzkiego formatu z 2001 roku z portfolio Strix. Lokalne wersje show wyprodukowano w kilkudziesięciu krajach świata, m.in. w Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kolumbii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Włoszech, Norwegii, Szwecji, Portugalii i Turcji.

Constantin Entertainment Polska producentem polskiej wersji

Nad polską edycją reality-show Telewizja Polsat od kilku miesięcy pracuje we współpracy z Constantin Entertainment Polska. Roboczo projekt nazywał się "Życie na wsi".

W programie bierze udział kilkanaście osób, które na co dzień żyją w dużych miastach. Farmerzy nie znają się wzajemnie, pochodzą z różnych środowisk, reprezentują rozmaite zawody. Wśród nich są nauczycielka, leśnik, emerytowana policjantka czy właścicielka agencji reklamowej. Nikt z nich nigdy nie pracował na farmie i rzadko miał kontakt z gospodarskimi zwierzętami oraz pracą na roli, dlatego wszystkiego będą uczyli się od początku.

Uczestnicy zamieszkują w gospodarstwie rolnym, gdzie są odizolowani od świata zewnętrznego. Ich pobyt na każdym kroku rejestrowany jest przez kamery i mikrofony.

Uczestnicy w trakcie trwania audycji mają za zadanie przetrwać w opuszczonym gospodarstwie rolnym z ograniczonymi zasobami, bez dostępu do nowych technologii, narzędzi elektrycznych oraz mediów takich jak prąd, bieżąca woda, ogrzewanie. Wszelkie udogodnienia lub ułatwienia zdobywane są przez uczestników własną pracą w gospodarstwie zgodnie z instrukcjami ekspertów lub dzięki udziałowi w zadaniach zręcznościowych.

Kto weźmie udział w reality-show "Farma"? Polsat przedstawia farmerki

Polsat właśnie przestawił sześć uczestniczek reality-show "Farma". Są to: Kinia Kaleta, Monika Idzikowska, Iza Staniszewska "Ruda", Kinga Kaziemierczak, Beata Lisowska i Marta Basandowska.

Poniżej prezentujemy opublikowane przez stację sylwetki i zdjęcia farmerek.

Kinia Kaleta (34 lata, Łódź)

Z zawodu wykwalifikowana nauczycielka nauczania początkowego. Z natury ciągła poszukiwaczka, dlatego skończyła jeszcze kilka innych kierunków studiów, które są przydatne w jej życiu i w pracy. Obecnie jest pracownikiem Uczelni Wyższej. Wulkan energii, szalona podróżniczka, pasjonatka sportów ekstremalnych, takich jak skoki na bungee i spadochronowe. Miłośniczka pracy z energią z wykorzystaniem Reiki. Kocha zwierzęta, które traktuje jak przyjaciół, jest z nimi blisko niemalże od zawsze.

Monika Idzikowska (43 lata, Sochocin pod Płońskiem)

Policjantka na emeryturze. I choć jej kariera zawodowa dobiegła końca, ona nie rezygnuje z aktywności i adrenaliny. Po latach pracy w pionie kryminalnym, po misji w Kosowie jest pewna, że nic nie jest w stanie jej złamać albo zrazić. Jest mieszanką emocji. Mocna, wytrwała, ambitna, ale z drugiej strony wrażliwa i kobieca. Ma wiele tatuaży. Jej pasja to strzelectwo i fitness. Jednocześnie jest kochającą mamą i żoną. W życiu nie idzie na kompromisy. Wierzy, że każda sytuacja uczy i pojawia się w konkretnym celu.

Iza Staniszewska "Ruda" (50 lat, Łódź)

Właścicielka agencji reklamowej. Marketingowiec, bizneswoman. Kreatywna, energiczna, żywiołowa. Uwielbia poznawać nowych ludzi, kocha przyrodę i gry zespołowe. Ma dwie pasje – podróże i fotografię. Żyje pełnią życia, stara się nie tracić ani chwili. Najważniejsze to "tu i teraz". Uwielbia gotować. Inspirują ją kuchnie wielu kultur. Na ich podstawie tworzy własne przepisy i historie kulinarne. Grzybiarka z zamiłowania. Do zbierania grzybów podchodzi z ogromną wiedzą i precyzją. Kocha nowe wyzwania. Ostatnio skoczyła ze spadochronem. Rywalizacja jest dla niej formą zwiększania swoich kwalifikacji i bycia jeszcze lepszym.

Kinga Kaziemierczak (20 lat, Łódź)

Mieszka w Łodzi, gdzie pracuje w centrum medycznym jako rejestratorka medyczna. Studiuje fizjoterapię. Jej najbliższe plany związane są z dalszym rozwoje osobistym. Wie, że ma predyspozycje do bycia liderem i kiedyś chciałaby to wykorzystywać zawodowo. Póki co, korzysta z młodości, rozwija swoje pasje i snuje marzenia. Bardzo kocha zwierzęta. W dzieciństwie uczyła się jeździć konno. Jest spontaniczna, towarzyska i gotowa na nowe wyzwania.

Beata Lisowska (39 lat, Radlin)

Mama na pełen etat. Zanim z ochotą poświęciła się macierzyństwu dużo podróżowała. Mieszkała w Norwegii i kilka miesięcy w Hiszpanii. Za granicą nigdy nie czuła się obco. Możliwość zwiedzania nowych miejsc oraz poznawania kultur i ludzi bardzo ją rozwijała. Niczego się nie boi, a swoją wiedzą techniczną i umiejętnościami zawstydza niejednego mężczyznę. Z wielką łatwością posługuje się gwarą śląską. W wolnych chwilach uwielbia spędzać czas w swoim domu z ogrodem, w którym hoduje najróżniejsze odmiany roślin. Najczęściej egzotyczne. Pozytywna, spontaniczna, szczęśliwa. Typ społecznika, który umie odnaleźć się w każdej sytuacji i grupie.

Marta Basandowska (31 lat, Kraków)

Scenografka i performerka. Podróżniczka. Dzięki swojej pracy zwiedziła wiele zakątków świata, zwłaszcza Chiny i Amerykę Łacińską, gdzie prezentowała swoje instalacje. Ciekawa i pochłonięta życiem. Jej motto "żaden dzień się nie powtórzy" codziennie jej przypomina, aby się nie poddawać, spełniać swoje marzenia i iść do przodu mimo przeciwności. Interesuje się wieloma rzeczami – od budowlanki, przez gotowanie, kończąc na modzie. Lubi zaczynać nowe projekty. Kocha naturę. Najlepiej czuje się, gdy jest samodzielna i od nikogo nie zależy. Z reguły jest liderem. Lubi wygrywać i rywalizować. Z drugiej strony, jest bardzo towarzyska, uczuciowa a jej towarzystwo i pozytywne podejście zawsze rozładowuje każdą trudną sytuację.

Zasady reality-show "Farma"

Uczestników czeka sześć tygodni ciężkiej pracy i walki o przetrwanie. Pozbawieni kontaktu z otoczeniem będą musieli zadbać o gospodarstwo, zwierzęta i o siebie nawzajem. Na farmie mają do dyspozycji ogród warzywny i drzewa owocowe – to jedyne pożywienie, które na nich czeka. Do tego niewielka ziemianka z kilogramem mąki oraz kilka konserw mięsnych. Na pozostałe pożywienie, bezcenne smakołyki i rarytasy będą musieli sobie zapracować – próbując wygrać stawiane przed nimi zadania tematyczne związane z życiem na farmie i pracą na roli.

Już pierwszego dnia uczestnicy będą musieli wybrać "Farmera Tygodnia", który jako lider grupy będzie odpowiadać za porządek na farmie. Ten tytuł to odpowiedzialność, ale również sprawdzian z asertywności i zarządzania. Jak się też ma okazać, funkcja ta może być bardzo konfliktogenna, a przez niektórych uczestników wręcz obsesyjnie pożądana. "Farmer Tygodnia" będzie się zmieniał co tydzień. W usystematyzowaniu codziennych czynności farmerów będzie prowadzić "Księga Farmy", czyli dokładnie spisany dokument ze wskazówkami oraz najważniejszymi zasadami życia w gospodarstwie.

Każdy etap rozgrywki kończy się nominacją uczestników do "pojedynków". Po przeprowadzeniu takiego "pojedynku" osoba przegrywająca kończy swój udział w audycji i opuszcza gospodarstwo. Najlepszy uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł, a także tytuł "Super Farmera". O tym kto wygra zdecydują widzowie w głosowaniu podczas finału na żywo.

Zdjęcia do pierwszej polskiej edycji programu realizowane były na terenie Puszczy Noteckiej.

Gospodyniami "Farmy" są influencerka Ilona Krawczyńska i modelka Marcelina Zawadzka, która w latach 2014-2020 związana była z Telewizją Polską.

Emisja od 17 stycznia

"Farma" w Polsacie będzie emitowana od 17 stycznia. Reality-show będzie można oglądać pięć razy w tygodniu - w dni powszednie o godz. 20.00. Każdy odcinek będzie trwać godzinę.

Poszukiwania uczestników do programu odbywały się latem, a zdjęcia były realizowane wczesną jesienią ub.r. Według wstępnych założeń "Farma" miała trafić do tegorocznej wiosennej ramówki Polsatu.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 8,36 proc.

Dołącz do dyskusji: "Farma": ujawniono nazwiska uczestniczek nowego reality-show Polsatu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
torka
Casting już widać że banalny, w starym stylu. Ludzie z programu typu wyspy itp. gdzie jakaś oryginalność? jest rok 2022
3 3
odpowiedź
User
Hina
Dla mnie różnorodnie. Bardzo czekam na premierę.
1 0
odpowiedź
User
G35
Dla mnie tego typu programy mogą nie istnieć Telewizja sama się prosi o zemstę widzą który przełączy kanał na inny gdzie nadaje jakiś film np
0 1
odpowiedź