SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Farma": ujawniono nazwiska uczestniczek nowego reality-show Polsatu

Od poniedziałku, 17 stycznia w dni powszednie o godz. 20.00 Polsat emitować będzie nowy reality-show "Farma", który będzie nadawany pięć razy w tygodniu - w dni powszednie o godz. 20.00. Gospodyniami cyklu są Marcelina Zawadzka oraz Ilona Krawczyńska. Stacja przedstawiła właśnie szóstkę uczestniczek, które wzięły udział w programie.

Article

"Farma" to polska wersja szwedzkiego formatu z 2001 roku z portfolio Strix. Lokalne wersje show wyprodukowano w kilkudziesięciu krajach świata, m.in. w Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kolumbii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Włoszech, Norwegii, Szwecji, Portugalii i Turcji.

Constantin Entertainment Polska producentem polskiej wersji

Nad polską edycją reality-show Telewizja Polsat od kilku miesięcy pracuje we współpracy z Constantin Entertainment Polska. Roboczo projekt nazywał się "Życie na wsi".

W programie bierze udział kilkanaście osób, które na co dzień żyją w dużych miastach. Farmerzy nie znają się wzajemnie, pochodzą z różnych środowisk, reprezentują rozmaite zawody. Wśród nich są nauczycielka, leśnik, emerytowana policjantka czy właścicielka agencji reklamowej. Nikt z nich nigdy nie pracował na farmie i rzadko miał kontakt z gospodarskimi zwierzętami oraz pracą na roli, dlatego wszystkiego będą uczyli się od początku.

Uczestnicy zamieszkują w gospodarstwie rolnym, gdzie są odizolowani od świata zewnętrznego. Ich pobyt na każdym kroku rejestrowany jest przez kamery i mikrofony.

Uczestnicy w trakcie trwania audycji mają za zadanie przetrwać w opuszczonym gospodarstwie rolnym z ograniczonymi zasobami, bez dostępu do nowych technologii, narzędzi elektrycznych oraz mediów takich jak prąd, bieżąca woda, ogrzewanie. Wszelkie udogodnienia lub ułatwienia zdobywane są przez uczestników własną pracą w gospodarstwie zgodnie z instrukcjami ekspertów lub dzięki udziałowi w zadaniach zręcznościowych.

Kto weźmie udział w reality-show "Farma"? Polsat przedstawia farmerki

Polsat właśnie przestawił sześć uczestniczek reality-show "Farma". Są to: Kinia Kaleta, Monika Idzikowska, Iza Staniszewska "Ruda", Kinga Kaziemierczak, Beata Lisowska i Marta Basandowska.

Poniżej prezentujemy opublikowane przez stację sylwetki i zdjęcia farmerek.

Kinia Kaleta (34 lata, Łódź)

Z zawodu wykwalifikowana nauczycielka nauczania początkowego. Z natury ciągła poszukiwaczka, dlatego skończyła jeszcze kilka innych kierunków studiów, które są przydatne w jej życiu i w pracy. Obecnie jest pracownikiem Uczelni Wyższej. Wulkan energii, szalona podróżniczka, pasjonatka sportów ekstremalnych, takich jak skoki na bungee i spadochronowe. Miłośniczka pracy z energią z wykorzystaniem Reiki. Kocha zwierzęta, które traktuje jak przyjaciół, jest z nimi blisko niemalże od zawsze.

Monika Idzikowska (43 lata, Sochocin pod Płońskiem)

Policjantka na emeryturze. I choć jej kariera zawodowa dobiegła końca, ona nie rezygnuje z aktywności i adrenaliny. Po latach pracy w pionie kryminalnym, po misji w Kosowie jest pewna, że nic nie jest w stanie jej złamać albo zrazić. Jest mieszanką emocji. Mocna, wytrwała, ambitna, ale z drugiej strony wrażliwa i kobieca. Ma wiele tatuaży. Jej pasja to strzelectwo i fitness. Jednocześnie jest kochającą mamą i żoną. W życiu nie idzie na kompromisy. Wierzy, że każda sytuacja uczy i pojawia się w konkretnym celu.

Iza Staniszewska "Ruda" (50 lat, Łódź)

Właścicielka agencji reklamowej. Marketingowiec, bizneswoman. Kreatywna, energiczna, żywiołowa. Uwielbia poznawać nowych ludzi, kocha przyrodę i gry zespołowe. Ma dwie pasje – podróże i fotografię. Żyje pełnią życia, stara się nie tracić ani chwili. Najważniejsze to "tu i teraz". Uwielbia gotować. Inspirują ją kuchnie wielu kultur. Na ich podstawie tworzy własne przepisy i historie kulinarne. Grzybiarka z zamiłowania. Do zbierania grzybów podchodzi z ogromną wiedzą i precyzją. Kocha nowe wyzwania. Ostatnio skoczyła ze spadochronem. Rywalizacja jest dla niej formą zwiększania swoich kwalifikacji i bycia jeszcze lepszym.

Kinga Kaziemierczak (20 lat, Łódź)

Mieszka w Łodzi, gdzie pracuje w centrum medycznym jako rejestratorka medyczna. Studiuje fizjoterapię. Jej najbliższe plany związane są z dalszym rozwoje osobistym. Wie, że ma predyspozycje do bycia liderem i kiedyś chciałaby to wykorzystywać zawodowo. Póki co, korzysta z młodości, rozwija swoje pasje i snuje marzenia. Bardzo kocha zwierzęta. W dzieciństwie uczyła się jeździć konno. Jest spontaniczna, towarzyska i gotowa na nowe wyzwania.

Beata Lisowska (39 lat, Radlin)

Mama na pełen etat. Zanim z ochotą poświęciła się macierzyństwu dużo podróżowała. Mieszkała w Norwegii i kilka miesięcy w Hiszpanii. Za granicą nigdy nie czuła się obco. Możliwość zwiedzania nowych miejsc oraz poznawania kultur i ludzi bardzo ją rozwijała. Niczego się nie boi, a swoją wiedzą techniczną i umiejętnościami zawstydza niejednego mężczyznę. Z wielką łatwością posługuje się gwarą śląską. W wolnych chwilach uwielbia spędzać czas w swoim domu z ogrodem, w którym hoduje najróżniejsze odmiany roślin. Najczęściej egzotyczne. Pozytywna, spontaniczna, szczęśliwa. Typ społecznika, który umie odnaleźć się w każdej sytuacji i grupie.

Marta Basandowska (31 lat, Kraków)

Scenografka i performerka. Podróżniczka. Dzięki swojej pracy zwiedziła wiele zakątków świata, zwłaszcza Chiny i Amerykę Łacińską, gdzie prezentowała swoje instalacje. Ciekawa i pochłonięta życiem. Jej motto "żaden dzień się nie powtórzy" codziennie jej przypomina, aby się nie poddawać, spełniać swoje marzenia i iść do przodu mimo przeciwności. Interesuje się wieloma rzeczami – od budowlanki, przez gotowanie, kończąc na modzie. Lubi zaczynać nowe projekty. Kocha naturę. Najlepiej czuje się, gdy jest samodzielna i od nikogo nie zależy. Z reguły jest liderem. Lubi wygrywać i rywalizować. Z drugiej strony, jest bardzo towarzyska, uczuciowa a jej towarzystwo i pozytywne podejście zawsze rozładowuje każdą trudną sytuację.

Zasady reality-show "Farma"

Uczestników czeka sześć tygodni ciężkiej pracy i walki o przetrwanie. Pozbawieni kontaktu z otoczeniem będą musieli zadbać o gospodarstwo, zwierzęta i o siebie nawzajem. Na farmie mają do dyspozycji ogród warzywny i drzewa owocowe – to jedyne pożywienie, które na nich czeka. Do tego niewielka ziemianka z kilogramem mąki oraz kilka konserw mięsnych. Na pozostałe pożywienie, bezcenne smakołyki i rarytasy będą musieli sobie zapracować – próbując wygrać stawiane przed nimi zadania tematyczne związane z życiem na farmie i pracą na roli.

Już pierwszego dnia uczestnicy będą musieli wybrać "Farmera Tygodnia", który jako lider grupy będzie odpowiadać za porządek na farmie. Ten tytuł to odpowiedzialność, ale również sprawdzian z asertywności i zarządzania. Jak się też ma okazać, funkcja ta może być bardzo konfliktogenna, a przez niektórych uczestników wręcz obsesyjnie pożądana. "Farmer Tygodnia" będzie się zmieniał co tydzień. W usystematyzowaniu codziennych czynności farmerów będzie prowadzić "Księga Farmy", czyli dokładnie spisany dokument ze wskazówkami oraz najważniejszymi zasadami życia w gospodarstwie.

Każdy etap rozgrywki kończy się nominacją uczestników do "pojedynków". Po przeprowadzeniu takiego "pojedynku" osoba przegrywająca kończy swój udział w audycji i opuszcza gospodarstwo. Najlepszy uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł, a także tytuł "Super Farmera". O tym kto wygra zdecydują widzowie w głosowaniu podczas finału na żywo.

Zdjęcia do pierwszej polskiej edycji programu realizowane były na terenie Puszczy Noteckiej.

Gospodyniami "Farmy" są influencerka Ilona Krawczyńska i modelka Marcelina Zawadzka, która w latach 2014-2020 związana była z Telewizją Polską.

Emisja od 17 stycznia

"Farma" w Polsacie będzie emitowana od 17 stycznia. Reality-show będzie można oglądać pięć razy w tygodniu - w dni powszednie o godz. 20.00. Każdy odcinek będzie trwać godzinę.

Poszukiwania uczestników do programu odbywały się latem, a zdjęcia były realizowane wczesną jesienią ub.r. Według wstępnych założeń "Farma" miała trafić do tegorocznej wiosennej ramówki Polsatu.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 8,36 proc.

Dołącz do dyskusji: "Farma": ujawniono nazwiska uczestniczek nowego reality-show Polsatu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
torka
Casting już widać że banalny, w starym stylu. Ludzie z programu typu wyspy itp. gdzie jakaś oryginalność? jest rok 2022
odpowiedź
User
Hina
Dla mnie różnorodnie. Bardzo czekam na premierę.
odpowiedź
User
G35
Dla mnie tego typu programy mogą nie istnieć Telewizja sama się prosi o zemstę widzą który przełączy kanał na inny gdzie nadaje jakiś film np
odpowiedź