SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Farmacol może skupić z rynku maks. 1 mln własnych akcji za maks. 55 mln zł

Zarząd dystrybutora farmaceutyków Farmacol zdecydował o rozpoczęciu od 19 lipca programu skupu własnych akcji w celu umorzenia, podała spółka w poniedziałek. Farmacol może skupić maksymalnie 1 mln akcji po maksymalnej cenie 55 zł za walor, co oznacza, że przeznaczy na to najwyżej 55 mln zł.

Farmacol może skupić z rynku maks. 1 mln własnych akcji za maks. 55 mln zł

"Zdaniem zarządu Farmacol obecny poziom wycen rynkowych spółki odbiega od jej realnej wartości. Z reguły wyższe od bieżącej wartości rynkowej są również wyceny spółki dokonywane przez niezależnych analityków, zaś możliwość wykupu części akcji po cenach z dyskontem do tych wycen i z dyskontem w stosunku do średniej wieloletnie rynkowej wyceny spółki (biorąc pod uwagę parametr cena do zysku na 1 akcję i cena do wartości księgowej) będzie korzystna dla tych akcjonariuszy, którzy nie zamierzają wycofać się z inwestycji w akcje Farmacol SA" - czytamy w uchwale zarządu.

W poniedziałek po 15:30 za akcję spółki płacono 40,50 zł, po wzroście o 2,79%.

Farmacol podał, że rozpoczęcie programu zaplanowane jest na 19 lipca 2010 roku, zakończenie najpóźniej 30 czerwca 2015 roku, a akcje spółki nabywane będą za pośrednictwem domu maklerskiego Domu Inwestycyjnego BRE Banku.

"Łączna liczba nabywanych akcji nie przekroczy 1.000.000 sztuk (…) Minimalna zapłata za nabywane akcje nie może być niższa od ich wartości nominalnej, a nie wyższa niż 55,00 zł" - czytamy dalej. Wysokość środków przeznaczonych na nabycie akcji będzie nie większa niż 55 mln zł, przy czym środki przeznaczone na nabycie akcji będą pochodzić ze środków własnych spółki

"Cena, za którą spółka będzie nabywać własne akcje nie może być wartością wyższą spośród ceny ostatniego niezależnego obrotu i najwyższej, bieżącej, niezależnej oferty w transakcjach zawieranych na sesjach giełdowych GPW. (…) Spółka dziennie będzie mogła nabyć nie więcej niż 50 % odpowiedniej, średniej, dziennej wielkości obrotów akcjami na GPW w ciągu 20 dni poprzedzających każdy dzień nabycia" - podano także.

Farmacol poinformował, że po zakończeniu procesu nabywania akcji własnych przez spółkę, zarząd zwoła niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od tego terminu, walne zgromadzenie spółki, celem jednoczesnego podjęcia uchwał o umorzeniu akcji oraz obniżeniu kapitału zakładowego lub o innym przeznaczeniu skupionych akcji własnych

Farmacol miał 20,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 11,40 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1365,07 mln zł wobec 1337,13 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Farmacol może skupić z rynku maks. 1 mln własnych akcji za maks. 55 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl