SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Film” w nowej szacie graficznej. Żurawiecki i Szczygielski nowymi autorami

We wtorek 5 lutego br. ukazało się lutowe wydanie miesięcznika „Film” (Film Point Group). Od tego numeru magazyn zyskał nową szatę graficzną i odświeżone logo. Dla tytułu zaczęli pisać Bartosz Żurawiecki i Marcin Szczygielski.

„Film” w nowej szacie graficznej. Żurawiecki i Szczygielski nowymi autorami

Miesięcznik został podzielony na wyraźne działy, a każdy z nich ma przyporządkowany kolor, który ułatwia nawigację po zawartości pisma. Pierwsza część, o charakterze magazynowym, ma kolor czerwony, znaleźć tu można bieżące informacje ze świata kina.

Druga część miesięcznika ma przyporządkowany kolor złoty i tytuł „W kinie". Tutaj znalazły się rozszerzone doniesienia ze świata filmowego oraz recenzje i analizy pisane przez wybitnych filmoznawców.

Trzecim działem jest „W domu", stalowoszara część magazynu, opisująca filmy dostępne na płytach DVD, filmy na żądanie oraz soundtracki czy książki. Ostatnim działem jest "Kino-Echo" - w kolorze sepii - traktujące o historii kina.

Typografia miesięcznika „Film” została oparta o współczesne fonty z rodzin Titillium Web (tytuły, ramki) oraz Noticia Text (teksty). Do alternatywnych tytułów użyto kroju Alegreya.

Liftingowi została również poddana winieta „Filmu” i logo magazynu. Zmniejszenie światła pomiędzy literami logo umożliwiło powiększenie samego tytułu. Autorem zmian jest Kasper Skirgajłło-Krajewski, który projektował m.in. nowe layouty „Wprost”, „Przekroju”, „Kina”, „Pulsu Biznesu”, „Dziennika Gazety Prawnej”.

- Kasper podjął się trudnego zadania, żeby połączyć ponad 65-letnią tradycję magazynu z potrzebami nowoczesnego czytelnika, którego wyobraźnię i potrzeby w coraz większym stopniu kształtują nawyki powstałe podczas surfowania w internecie - pisze o zmianach redaktor naczelny „Filmu” Tomasz Raczek.

Na łamy magazynu wrócił Bartosz Żurawiecki z rubryką „Prześwietlenie”. W umieszczonym na końcu każdego numeru dziale poświęconym historii filmu pojawiła się rubryka Marcina Szczygielskiego. Na stałe w magazynie zagościł też wieloodcinkowy komiks kryminalny Pawła Wojciechowicza pt. „Wenecja”.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Film” w nowej szacie graficznej. Żurawiecki i Szczygielski nowymi autorami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl