SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fincast w rękach fiskusa

Sąd ogłosił upadłość właściciela Tele5, choć Fincast ma jeszcze cień szansy na przetrwanie

Fincast od dawna miał problemy z niezadowolonymi wierzycielami, ale dopiero urząd skarbowy doprowadził do upadłości włoskiej firmy, właściciela telewizji TeleS, Polonia 1 i Top Shop. Na wniosek skarbówki, Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił 5 kwietnia upadłość Fincastu. Dał jednak firmie możliwość zawarcia układu - informuje "Puls Biznesu".

- Zdaniem sądu, jest szansa, że ta spółka zachowa zdolność istnienia na rynku i zawrze z wierzycielami układ - mówi Piotr Zimmerman, przewodniczący XVII wydziału upadłościowego Sądu Rejonowego w Warszawie.

W ciągu tygodnia powinno być gotowe sprawozdanie sądowe, określające, jaki Fincast ma majątek i ile niespłaconych wierzytelności. Po ustaleniu ogólnej kwoty zadłużenia firmy, każdy z wierzycieli będzie mógł w ciągu miesiąca zgłosić roszczenia i na ich podstawie zostanie ustalona lista wierzytelności.

Jak donosi "PB" ponieważ postępowaniem objęci są wszyscy wierzyciele, może to oznaczać dalsze kłopoty dla Finca-stu. Tylko w ubiegłym roku do sądu wpłynęło aż pięć wniosków upadłościowych - od pracowników, współpracującego z telewizją Com-Pressu i od producenta telewizyjnego Jerzego Biedrzyckiego. Każdy z wnioskodawców wycofywał pozew i postępowania umarzano, ale prawdopodobnie Fincast nie spłacił wszystkich zobowiązań.

- Firma podjęła rozmowy z niektórymi wierzycielami - mówi Katarzyna Rettner, rzecznik Fincastu.

Właściciel Tele5 nie chce określić kwoty wierzytelności. Unika też deklaracji, kiedy je spłaci oraz czy i jaka będzie redukcja długów.
-  Termin będzie zależny od układu zawartego z wierzycielami - mówi Katarzyna Rettner.

Spółka funkcjonuje normalnie, bo sąd pozostawił zarząd, wprowadzając tylko do niej sędziego komisarza i nadzorcę sądowego. Zdaniem Fincastu, postępowanie upadłościowe to wynik zaległości z 2002 r., gdy firma miała "przejściowe problemy finansowe".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fincast w rękach fiskusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl