SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firefox 40 ze wsparciem dla Windows 10, zabezpieczeniami i nowymi funkcjami dotykowymi w Androidzie

Interfejs dostosowany do nowego systemu operacyjnego Windows 10, ostrzeżenia o potencjalnie groźnych dodatkach, większe możliwości komunikatora Hello i nowe funkcje dotykowe - to niektóre nowości w udostępnionej przez Mozillę przeglądarce Firefox 40.

Article

Jedną z najważniejszych różnic w porównaniu z poprzednimi wersjami Firefoksa jest przystosowanie nowej przeglądarki - którą można pobrać pod tym adresem - do systemu Windows 10. Zmieniono górny pasek programu, natomiast pozostałe kluczowe elementy (pasek adresu, przyciski nawigacyjne) zostały powiększone.

Nowym elementem jest także dobór sugerowanych witryn pojawiających się po otwarciu przez użytkownika nowej karty. Mozilla zapowiada, że te sponsorowane elementy będą dostosowywane indywidualnie do użytkownika na podstawie analizy jego zachowań w internecie.

Oprócz zmian dotyczących interfejsu programu producent Firefoksa zmienił też politykę dotyczącą zabezpieczeń przeglądarki, a konkretnie przeznaczonych do niej dodatków. W Firefoksie 40 wszystkie dodatki nie sprawdzone i nie podpisane przez Mozillę, a więc potencjalnie niebezpieczne, spowodują wyświetlenie odpowiedniego ostrzeżenia podczas próby instalacji. Dzięki temu użytkownik jest informowany o tym, że konkretne oprogramowania nie zostało autoryzowane przez producenta przeglądarki, a ryzyko związane z dalszą instalacją trzeba wziąć na siebie.

Innym elementem zabezpieczeń nowego Firefoksa jest moduł ostrzegający użytkownika przed groźnymi plikami w sieci. Pojawia się on w momencie podjęcia próby ściągnięcia niebezpiecznego pliku z internetu.

Rozbudowie uległ wbudowany w przeglądarkę komunikator Hello, w którym użytkownicy mogą dodawać witryny po to, by lepiej wyjaśnić kontekst prowadzonej rozmowy.

Mozilla zapowiada także, że w Firefoksie 40 poprawiła kwestie związane z wydajnością i prędkością otwierania się stron. Dodatkowo usprawniono obsługę obrazów w formacie JPEG, dzięki czemu powinny się one wyświetlać szybciej i zużywać mniej pamięci komputera.

Większość wspomnianych wcześniej zmian i poprawek zawiera także wersja Firefoksa 40 przeznaczoną do systemu Android. W tej edycji dodano jednak nową funkcję dotykową - dłuższe przytrzymanie przez użytkownika przycisków nawigacyjnych spowoduje wyświetlenie u dołu ekranu listy ostatnio otwieranych witryn.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firefox 40 ze wsparciem dla Windows 10, zabezpieczeniami i nowymi funkcjami dotykowymi w Androidzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl