SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firefox 49 z większym wsparciem dla wieloprocesowości

Mozilla udostępniła nowe wydanie przeglądarki Firefox - zarówno w wersji desktopowej, jak i na Androida.

Article

W najnowszym wydaniu Firefoxa rozszerzono wsparcie dla wersji wieloprocesorowej. W pierwszej fazie do wielowątkowości mieli dostęp tylko użytkownicy nieużywający dodatków, a teraz Mozilla rozszerzyła wsparcie o podstawowy zestaw kompatybilnych dodatków. W 2017 r. wszyscy użytkownicy przeglądarki mają otrzymać wsparcie dla wielu procesów.

Spore zmiany pojawiły się w "Trybie Czytelnika". Usunięto zbędne przyciski, reklamy i zdjęcia w tle oraz zmieniono rozmiar czcionki, kontrast i układ strony, co ma w efekcie poprawić czytelność. Dodano także opcję czytania tekstu na głos, zwiększono możliwości indywidualnego dostosowania trybu (użytkownik może zmienić rozmiar i czcionkę tekstu oraz wybrać głos) oraz wprowadzono możliwość zmiany trybu z jasnego na ciemny.

W wersji Firefoksa dla Androida wprowadzono możliwość wyświetlania wybranych stron z historii przeglądania w trybie offline. Funkcja działa z wieloma stronami, przy czym zależy od specyfikacji urządzenia. Można ją wypróbować otwierając Firefoksa kiedy telefon jest w trybie samolotowym.

Firefox 49 w wersji na systemy Windows, Mac OS i Linux jest dostępny do pobrania tutaj, a przeglądarkę w wersji na Androida można znaleźć tutaj.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firefox 49 z większym wsparciem dla wieloprocesowości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl