SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

FirePro S7100X - nowa karta graficzna AMD do wirtualizacji

Firma AMD ogłosiła wprowadzenie nowej karty graficznej MxGPU (Multiuser GPU) dla serwerów typu blade - AMD FirePro S7100X.

AMD FirePro S7100X Article

AMD FirePro S7100X to produkt ze sprzętową wirtualizacją zgodny ze standardem PCIe SR-IOV (Single Root I/O Virtualization). Stanowi rozwiązanie do stosowania w graficznej wirtualizacji, które oferuje możliwości typowe dla stacji roboczych maksymalnie 16 użytkownikom.

Technologia AMD MxGPU pozwala optymalnie wykorzystać możliwości układu w zakresie wirtualizacji przy zachowaniu zgodności z SR-IOV, dzięki czemu możliwa jest integracja z istniejącymi ekosystemami nadzorującymi (hiperwizorami).

AMD FirePro S7100X otrzymał kompaktową formę z TDP na poziomie 100W, dzięki czemu nadaje się dla wdrożeń w serwerach typu blade.

Karta obsługuje maksymalnie 16 użytkowników poprzez rozwiązania wirtualizacyjne, w tym VMware, Solidworks, Siemens NX czy Solid Edge. Umożliwia stosowanie kontrolowanych sprzętowo cykli dostępu, aby zapewnić przewidywalne QoS (quality of service).

Technologia AMD MxGPU to rozwiązanie do wirtualizacji kart graficznych, które oferuje funkcjonalność karty każdej instancji wirtualnej. Dzięki temu możliwa jest obsługa API graficznych, takich jak DirectX czy OpenGL, albo API obliczeniowych jak OpenCL, co z kolei sprawia, że aplikacje mogą być uruchamiane w warstwie wirtualnej przy zachowaniu tego samego kodu roboczego. Wykorzystanie natywnych sterowników AMD FirePro upraszcza konfigurację i zarządzanie. Ponadto nie potrzeba żadnych specjalnych profili, dzięki czemu administratorzy mogą elastycznie dodawać i usuwać maszyny wirtualne. MxGPU zachowuje także integralność danych na wirtualizowanych systemach i działających w tych warunkach aplikacjach poprzez wykorzystanie sprzętowej izolacji pamięci. W ten sposób jedna wirtualna maszyna nie ma możliwości uzyskać dostępu do danych innej maszyny wirtualnej.

Pierwszą firmą, która wprowadziła do oferty serwer wyposażony w nowe karty graficzne AMD, jest Hewlett Packard Enterprise. Model HPE ProLiant WS460c Gen9 jest już dostępny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: FirePro S7100X - nowa karta graficzna AMD do wirtualizacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl