SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firma energetyczna Zygmunta Solorza chce zwolnić do 237 pracowników

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK), którego większościowym akcjonariuszem jest Zygmunt Solorz, poinformował, że jego dwie spółki zależne zamierzają w ramach zwolnień grupowych pożegnać się z maksymalnie 237 pracownikami.

Article

Zwolnienia grupowe mają zostać przeprowadzone od lipca do października br. Spółka PAK KWB Adamów planuje rozstać się z maksymalnie 111 pracownikami, a PAK Górnictwo - z maksymalnie 126 pracowników.

Obie spółki zgodnie z przepisami zawiadomią o tym lokalne urzędy pracy oraz zaczną konsultacje ze związkami zawodowymi.

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin zaznaczył, że po zakończeniu tych konsultacji poda kolejny komunikat, w którym poinformuje m.in. o szacowanej wysokości rezerwy utworzonej w związku ze zwolnieniami.

Były prezes ZE PAK zapowiadał, że ten rok będzie gorszy

W ub.r. grupa kapitałowa Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 24,9 proc. do 2,88 mld zł i zysku EBITDA z 89,79 do 393,35 mln zł. Wynik netto mocno zmalał wskutek odpisu i spadku wartości aktywów. Firma zmniejszyła zużycie węgla i emisję CO2.

- Już dziś z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że obecny rok nie będzie tak dobry jak poprzedni pod względem finansowym czy operacyjnym - zapowiedział na początku kwietnia ówczesny prezes firmy Henryk Sobierajski w sprawozdaniu opisującym wyniki w ub.r.

Na początku maja Sobierajski bez podania przyczyn zrezygnował z funkcji prezesa ZE PAK. Obowiązki prezesa zaczął pełnić wiceprezes spółki Maciej Nietopiel.

Większościowym akcjonariuszem grupy ZE PAK jest Zygmunt Solorz, do którego należą też m.in. grupa Cyfrowy Polsat i Elektrim. W ostatnich tygodniach Solorz dokupił niewielkie pakiety akcji ZE PAK, obecnie kontroluje 61,94 proc. akcji firmy. Według jej kursu z otwarcia sesji giełdowej w poniedziałek (7,46 zł) ten pakiet jest wart 234,8 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firma energetyczna Zygmunta Solorza chce zwolnić do 237 pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl