SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firmy Zbigniewa Benbenka w przetargu na przejęcie pracowników TVP

Cztery firmy zgłosiły się do przetargu na przejęcie części pracowników TVP. Wśród nich jest konsorcjum spółek medialnych należących do Zbigniewa Benbenka. W przetargu nie wystartowała natomiast firma Tomasza Misiaka.

Firmy Zbigniewa Benbenka w przetargu na przejęcie pracowników TVP

Jak już informowaliśmy, jesienią br. Telewizja Polska chce przenieść około 550 z 3400 etatowych pracowników do firmy zewnętrznej. Chodzi głównie o dziennikarzy, ale także grafików, charakteryzatorów i montażystów. Oddelegowani pracownicy mają otrzymywać pensje w niezmienionej wysokości przez pierwszy rok. Ma ich nie obejmować zakaz konkurencji, a cała operacja ma służyć zachęceniu pracowników do przechodzenia na samozatrudnienie, co ma przynieść w TVP w pierwszym roku od 5 do 15 mln zł oszczędności (więcej na ten temat).

TVP ujawniła wczoraj, że do przetargu zgłosiły się w sumie cztery podmioty: firmy Manpower Group i Gi Group oraz dwa konsorcja - firm: Wadwicz, The Chimney Pot i Floty Filmowej oraz firm: Murator, Time i Medella. O ile Manpower Group i Gi Group to podmioty działające się na rynku pracy zajmujące się m.in. oferowaniem pracowników tymczasowych, to Murator i Time są spółkami z Grupy ZPR Zbigniewa Benbenka i działają w branży mediów. Murator jest wydawcą magazynów i “Super Expressu”, a Time to nadawca m.in. Radia Eska, Eski Rock czy Radia Wawa.

- To dla nas ciekawa propozycja pod względem biznesowym. Mamy doświadczenie w zarządzaniu dużą grupą pracowników - tak powód startu w przetargu tłumaczy w rozmowie z nami Renata Krzewska, prezes Muratora i Time'a. Informuje też, iż Medella to spółka założona specjalnie na potrzeby przetargu. Warto dodać, że Grupie ZPR Zbigniewa Benbenka są też stacje telewizyjne Polo TV i Eska TV, ale są one zarządzane przez osobne spółki (Lemon Records i Eska TV).

W przetargu nie wystartowała natomiast firma Work Service należąca do byłego senatora PO Tomasza Misiaka, którą TVP miała sondować jeszcze przez rozpoczęciem formalnego postępowania przetargowego. - Dla dobra toczącego się procesu restrukturyzacji w TVP Work Service nie złożył oferty w przetargu w TVP. Życzymy sukcesów zarządowi - napisał Tomasz Misiak na Twitterze.

Wyniki przetargu mają zostać ogłoszone wczesną jesienią br. W ciągu dwóch tygodni Telewizja Polska przedstawi wszystkim podmiotom, które się zgłosiły, warunki na podstawie których przygotują oni swoje oferty.

Przeciwko operacji przeniesienia pracowników do firmy zewnętrznej protestują związki zawodowe działające w TVP, m.in. Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP "Wizja", NSZZ "Solidarność" i Federacja Związków Zawodowych Pracowników Publicznej Radiofonii i Telewizji w Polsce, grożąc strajkiem ostrzegawczym. Ich przedstawiciele zapowiadają, że przyjrzą się firmom startującym w przetargu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firmy Zbigniewa Benbenka w przetargu na przejęcie pracowników TVP

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ZWOLNIENIA GRUPOWE
Prezydencka władza w telewizji zwalnia grupowo.
odpowiedź
User
c
hhahahaahha Propaganda TONIE
odpowiedź
User
BYK
Ludzie Komorowskiego gonią własny ogon.
odpowiedź