SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Flash z luką grożącą ponad miliardowi użytkowników, Adobe wzywa do szybkiej aktualizacji

Koncern Adobe udostępnił poprawkę likwidującą groźną lukę w oprogramowaniu Flash. Luka może zostać wykorzystana do wykonania ataków typu ransomware blokujących komputery ofiar, potencjalne zagrożenie dotyczy ponad miliarda użytkowników na świecie. Adobe wzywa do jak najszybciej aktualizacji Flash Playera.

Article

O odkryciu groźnej luki we Flashu i opublikowaniu przez Adobe krytycznej poprawki poinformował Reuters. Według podanych informacji w oprogramowaniu Flash występuje luka, która pozwala cyberprzestępcom na wykonanie (za pomocą odpowiednio spreparowanych stron internetowych) ataków typu ransomware. Tego typu ataki powodują zablokowanie komputera i brak dostępu użytkownika do danych. Na ekranie pojawia się komunikat z żądaniem okupu w wysokości od 200 do 600 dol. w zamian za odblokowanie komputera. Doświadczenie wskazuje jednak, że najczęściej nawet po wpłaceniu przez ofiarę żądanej kwoty dostęp nie zostaje przywrócony, a dane znikają bezpowrotnie.

Adobe ostrzega, że obecne zagrożenie może dotyczyć ponad miliarda użytkowników na całym świecie korzystających zarówno z systemu Windows, jak i OS X oraz Linuksa.

Adobe wzywa użytkowników do jak najszybszej instalacji opublikowanej przez siebie poprawki oprogramowanie Flash Player. Jest ona dostępna na stronie producenta pod tym adresem.

Flash od dawna jest uznawany za technologię niebezpieczną i podatną na ataki. Dlatego najwięksi gracze na rynku internetowym wycofują się z jej stosowania. W grudniu ub.r. porzucenie wideo we Flashu zapowiedział Facebook, wcześniej zaś elementy we Flashu na stronach internetowych zablokowali producenci Firefoksa oraz przeglądarki Chrome.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Flash z luką grożącą ponad miliardowi użytkowników, Adobe wzywa do szybkiej aktualizacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl