SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fokus TV w czołówce kanałów dokumentalnych, przegrywa tylko z Discovery. „Dobry start”

Kanał Fokus TV po siedmiu dniach maja miał średnio 0,5 proc. udziału i zajął drugie miejsce wśród stacji dokumentalnych za Discovery Channel. - Mamy poczucie, że dobrze wystartowaliśmy - mówi Wirtualnemedia.pl Ewa Lampart, szefowa kanału.

Ewa Lampart Article

Z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl wynika, że w dniach od 1 do 7 maja br. edukacyjno-poradnikowy Fokus TV miał średnio 33 tys. widzów, a jego udział w całym rynku wyniósł 0,5 proc. Dało mu to drugie miejsce wśród stacji o profilu dokumentalnym. Liderem w tej kategorii był dostępny tylko w płatnej telewizji kanał Discovery Channel z wynikiem na poziomie 0,81 proc. Natomiast słabiej od Fokus TV wypadła także nadająca naziemnie TVP Historia (miała 0,49 proc. udziału).

Natomiast w grupie komercyjnej 16-49 Fokus TV miał w pierwszych dniach maja 0,57 proc. udziału. Zajął trzecie miejsce wśród stacji dokumentalnych za Discovery Channel (1,25 proc.) i National Geographic Channel (0,58 proc.).

Top 3 kanały dokumentalne

1-07.05.2014

Wszyscy 4+

Stacja

AMR

SHR %

Discovery

       53 951 

0,81%

Fokus TV

       33 065   

0,50%

TVP Historia

       32 294 

0,49%

Wirtualnemedia.pl

Top 3 kanały dokumentalne

1-07.05.2014

16-49

Stacja

AMR

SHR %

Discovery

       34 105 

1,25%

National Geographic

       15 943 

0,58%

Fokus TV

       15 696   

0,57%

- Wyniki za pierwsze dni dają nam poczucie, że dobrze wystartowaliśmy. Widzimy nasze mocne strony, którymi niewątpliwie są dokumenty historyczne i przyrodnicze - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Ewa Lampart, prezes TV Spektrum, nadawcy Fokus TV.

>>> Eksperci o Fokus TV. Ma szansę na sukces

Jak wczoraj informowaliśmy, hitem Fokus TV były zagraniczne filmy dokumentalne. Najwięcej widzów - 218 tys. - zgromadził amerykański dokument „Zrozumieć Machu Picchu”, a na drugiej pozycji znalazł się film dokumentalny „Tajemnice miecza Wikingów” z widownią na poziomie 154 tys. osób (więcej na ten temat).

- Cieszą nas dobre wyniki naszej własnej produkcji „Lista Fokusa”. Dostrzegamy także nasze słabości, ale nie chciałabym po kilku dniach wyciągać daleko idących wniosków. Dane potwierdzają, że strategia i kierunek, na który się zdecydowaliśmy sprawdzają się i mają potencjał, w związku z tym przed nami kolejny etap wytężonej pracy - dodaje Lampart.

Nadawca zakłada, że na koniec tego roku Fokus TV będzie mieć stabilny 1 proc. udziału w grupie 16-59, a po trzech latach udział wyniesie 2 proc. (dowiedz się więcej). Stacja od 28 kwietnia br. nadaje na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej oraz u operatorów płatnej telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fokus TV w czołówce kanałów dokumentalnych, przegrywa tylko z Discovery. „Dobry start”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
obserwator ulic
Oby tak dalej choć już pokazywane są "stare" filmy oglądane kiedyś w innych stacjach.
14 8
odpowiedź
User
Marek_Z
Jedna uwaga. Audycje typu "Zrozumieć Machu Picchu", to nie filmy dokumentalne a popularno naukowe. Dokumenty to zupełnie inna bajka i fajnie by było nie mieszać pojęć. Discovery też nie jest kanałem dokumentalnym ale ma charakter popularno naukowy, gdzie każdy z programów to klasyczna rozrywka. Filmy dokumentalne nadaje TVP Kultura, PLANETE+, TVP...
21 8
odpowiedź