SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Forerunner 630 - nowy sportowy smartwatch od Garmina (wideo)

Firma Garmin wprowadziła do sprzedaży w Polsce smartwatch Forerunner 630 z dotykowym, kolorowym ekranem.

Article

Garmin Forerunner 630 współpracuje z systemami satelitarnymi GPS i GLONASS. Dostarcza szczegółowych pomiarów opracowanych na potrzeby biegaczy, monitoruje dynamikę biegu i mierzy dodatkowe parametry fizjologiczne (W przypadku użycia w połączeniu z opaską piersiową HRM-Run). Parametry zaawansowanej dynamiki biegu obejmują długość kroku (pomiar długości kroku biegacza w czasie rzeczywistym), balans czasu kontaktu z podłożem (GCT) oraz odchylenie do długości (stosunek odchylenia pionowego do długości kroku, wyrażony w procentach).

Poza biegami dostępne są takie aktywności jak rower, kardio, siła, wędrówka, bieg narciarski i inne, które można spersonalizować, ustalając monitorowane parametry i wyświetlane ekrany danych.

Jeśli chodzi o pomiary fizjologiczne, zegarek daje dostęp do następujących wskaźników: próg mleczanowy (oszacowanie poziomu wysiłku, przy którym dochodzi do gwałtownego wzrostu zmęczenia odbijającego się na tętnie i tempie), natężenie wysiłku (mierzy zmienność tętna w celu oceny ogólnego poziomu zmęczenia biegacza przed rozpoczęciem biegu) oraz przygotowanie wydolnościowe (podczas biegu zegarek analizuje tempo, tętno i jego zmienność, aby zbadać w czasie rzeczywistym aktualną wydolność użytkownika).

Forerunner 630 współpracuje z czujnikiem tętna obsługującym technologię ANT+, śledząc parametry takie jak tętno, jego strefy oraz pułap tlenowy (VO2 max). W oparciu o wartość współczynnika VO2 można przewidzieć czas biegu na wybranych dystansach, a także otrzymać wskazówki dotyczące wskazanego czasu regeneracji przed kolejnym treningiem. Dodatkowo, po połączeniu z opaską piersiową HRM-Run, Forerunner 630 mierzy kadencję, odchylenie pionowe oraz czas kontaktu z podłożem. Rejestrowane dane wyświetlane są na kolorowym ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości.

Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem (lista na Garmin.com/BLE) na wyświetlaczu odczytywać można powiadomienia o połączeniach, SMS-ach i e-mailach, a także korzystać z dźwiękowych komunikatów motywacyjnych. Zegarek Umożliwia również bezprzewodowe sterowanie odtwarzaniem muzyki bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni. Ponadto jest kompatybilny z platformą Connect IQ, dzięki czemu biegacze mogą pobierać dodatkowe aplikacje, widgety, tarcze czy konfiguracje pól danych ze sklepu Connect IQ.

Forerunner 630 umożliwia automatyczne przesyłanie danych do platformy Garmin Connect poprzez mobilną aplikację zainstalowaną w telefonie. Tam można je przeanalizować i udostępnić na portalach społecznościowych. Interfejs aplikacji Garmin Connect Mobile umożliwia dostęp do bieżących informacji oraz danych o rozwoju trendów w czasie. Aplikację można połączyć z kontem w serwisie MyFitnessPal, aby monitorować zarówno spalane jak i spożywane kalorie i świadomie planować dietę w zależności od celów.

Ponadto między treningami Forerunner 630 śledzi dzienną aktywność użytkownika, gromadząc informacje dotyczące m.in. liczby kroków, pokonanych odległości, spalonych kalorii i czasu snu, a pasek ruchu i alerty wibracyjne motywują do regularnej aktywności. Zegarek analizuje poziom aktywności i wyznacza spersonalizowane cele kroków na każdy dzień.

Urządzenie charakteryzuje się wodoodpornością do głębokości 50 m i czasem pracy na baterii wynoszącym 16 godz. w trybie treningowym i 4 tygodnie w trybie zegarka ze śledzeniem aktywności i obsługą powiadomień.

Zegarek Garmin Forerunner 630 jest już dostępny w sprzedaży w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Forerunner 630 - nowy sportowy smartwatch od Garmina (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl