SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fox Corporation zwiększa półroczne przychody i zysk. Największe wpływy z segmentu reklamowego i telewizji

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy 2020 roku koncern medialny Fox Corporation zwiększył swoje przychody do kwoty ponad 6,8 mld dolarów, z kolei zysk netto osiągnął poziom ponad 1,3 mld. Motorami wzrostów nadawcy okazały się wpływy reklamowe oraz segment telewizyjny.

Lachlan Murdoch, szef Fox CorporationArticle

W ciągu 6 miesięcy zakończonych 31 grudnia 2020 r. koncern Fox Corporation zanotował przychody w kwocie 6,804 mld dol., podczas gdy w analogicznym okresie 2019 było to 6,445 mld.

Czytaj także: Przy Super Bowl 2021 reklamowane Cheetos, Amazon, McDonald’s, Toyota, M&M’s, Uber Eats (wszystkie spoty)

Reklama i telewizja

Spółka ujawniła, że w raportowanym okresie największe wpływy (3,251 mld dol.) pochodziły z reklam. Po stronie przychodów najlepszy wynik osiągnął segment telewizyjny Foxa 3,906 mld dol., na 2. miejscu znalazł się dział Cable Networking Programming (2,813 mld dol.).

W ostatnim półroczu 2020 r. Fox Corporation wypracował zysk netto na poziomie 1,347 mld dol. To oznacza znaczący postęp w porównaniu z rokiem 2019, gdy w takim samym okresie nadawca zanotował zysk w wysokości 827 mln dol.

Nieco inaczej prezentują się wskaźniki finansowe Foxa w ujęciu kwartalnym. W kwartale zakończonym 31 grudnia 2020 r. koncern miał przychody w wysokości 4,09 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 8 proc. Wpływy reklamowe okazały się wyższe o 14 proc., zaś wiodące segmenty to, podobnie jak w przypadku rezultatów półrocznych telewizja i dział kablowy.

Czytaj także: Byli premierzy Australii chcą komisji śledczej ws. dominacji mediów Murdocha

Kwartalnie zysk netto Foxa osiągnął kwotę 230 ml dol., podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 314 mln. W komunikacie Lachlan Murdoch, szef koncernu wyjaśnił, że niższy zysk był spowodowany przede wszystkim wydatkami na reorganizację niektórych elementów firmy.

Dołącz do dyskusji: Fox Corporation zwiększa półroczne przychody i zysk. Największe wpływy z segmentu reklamowego i telewizji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zk
No to będą mieli fundusze do inwestowania w Polsce i zrobienia polskiego Fox Newsa po tym jak Zjednoczona Prawica zniszczy polskie firmy medialne.
odpowiedź