SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fox rezygnuje z dziennych statystyk oglądalności. „Nie pokazują prawdy o naszych widzach”

Amerykańska stacja Fox postanowiła nie publikować więcej codziennych statystyk oglądalności w oparciu o rating Live + Same Day firmy Nielsen. - Nasze relacje z widzami są bardziej skomplikowane i głębsze niż wynika to z tych statystyk - tłumaczą szefowie stacji.

Article

Zapowiedź rezygnacji Foxa z ratingu Live + Same Day Nielsena znalazła się w wewnętrznym e-mailu, który szefowie stacji - Dana Walden i Gary Newman skierowali do pracowników.

Z treści listu wynika, że Fox nie będzie już publikował - ani wewnętrznie, ani też na zewnątrz codziennych statystyk dotyczących oglądalności tej stacji. Wcześniej tego rodzaju informacje pojawiały się każdego ranka w firmowej poczcie elektronicznej. Fox jest pierwszym dużym nadawcą, który postanowił porzucić rating Live + Same Day, czyli dane o oglądalności programów z poprzedniego dnia wraz z ich widownią na nagrywarkach PVR.

- Kontakt z naszymi widzami jest o wiele bardziej skomplikowany i głęboki niż podają to codzienne notowania oglądalności - tłumaczą w mailu Walden i Newman. - Dlaczego więc mamy nadal codziennie rano rozmawiać o suchych liczbach, które o niczym nie świadczą?

W dalszej części listu szefowie Foxa podkreślają, że statystyki Live + Same Day nie oddają już w pełni sposobu, w jaki odbiorcy oglądają dzisiaj programy i filmy tej stacji, dotyczą bowiem tradycyjnej telewizji. Tymczasem coraz większa liczba użytkowników korzysta z innych sposobów odbioru treści, takich jak choćby platformy Fox Now czy Hulu, w których pojawiają się produkcje Foxa i na tych kanałach nadawca zarabia coraz poważniejszą część swoich pieniędzy.

Walden i Newman zaznaczają też, że publikowanie codziennych i niepełnych ich zdaniem statystyk oglądalności wewnątrz firmy jest frustrujące dla jej pracowników i twórców, obniża bowiem znaczenie ich pracy nie oddając w pełni efektów w postaci oglądalności na wszystkich platformach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fox rezygnuje z dziennych statystyk oglądalności. „Nie pokazują prawdy o naszych widzach”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MoszeUsz
FOX przegrywa ze swoimi konkurentami i to bardzo wyraźnie w obecnym sezonie. Stąd ten ruch. Jakoś CBS, NBC, czy ABC tego nie robią.
12 9
odpowiedź
User
ex
Bardzo dobry ruch. Zamiast skupiać się na raitingach, możliwe że jeszcze bardziej rozbudują swój "content". Na prawach zarabia się latami i po dobry serial utstawiają się kolejki, a na raitingach to jednorazowy strzał z reklam. Wynik finansowy może być lepszy.
10 9
odpowiedź