SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Francja domaga się od Google zaległych podatków, w grę wchodzi 1,6 mld euro

Koncern Google ma kłopoty we Francji. Tamtejszy rząd uważa, że amerykański koncern jest winien francuskiemu fiskusowi 1,6 miliarda euro z tytułu niezapłaconych podatków.

Article

O problemach podatkowych Google na rynku francuskim poinformowała agencja AFP. Według władz skarbowych we Francji Google wykorzystując prawne luki uniknął w tym kraju płacenia podatków w odpowiedniej wysokości, co doprowadziło do powstania zaległości na łączną kwotę 1,6 mld euro. Teraz Francuzi chcą, by Google uregulował swoje rachunki.

Według AFP obecnie trwają negocjacje na linii Google - francuski rząd. Kilka dni temu Sundar Pichai, dyrektor wykonawczy koncernu przyjechał do Francji i spotkał się z ministrem gospodarki Emmanuelem Macronem. Nie wiadomo jednak, czy kwestie podatkowe były przedmiotem rozmów.

Francja nie jest jedynym krajem europejskim, w którym Google jest krytykowany za wykorzystywanie luk w prawie podatkowym. Niedawno koncern miał kłopoty fiskalne na rynku brytyjskim. Tam jednak sprawę zakończono ugodą, która zakłada zapłatę przez Google zaległych podatków w wysokości 130 mln funtów.

Kwestie podatkowe dotyczące Google w poszczególnych krajach starego kontynentu budzą coraz większe zainteresowanie Unii Europejskiej. Władze wspólnoty zapowiedziały, że w najbliższym czasie przyjrzą się legalności ugody zawartej przez Google w Wielkiej Brytanii, przygotowują też rozwiązania, które w przyszłości uniemożliwią wielkim korporacjom unikania fiskalnych zobowiązań w krajach członkowskich UE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Francja domaga się od Google zaległych podatków, w grę wchodzi 1,6 mld euro

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tom
I bardzo dobrze, podatki nie muszą być wysokie, ale nie można oszukiwać. Bo dzisiaj płaci przeciętni i biedni, a wielka firma może się łatwo wywinąć. Równi i równiejsi...
12 8
odpowiedź
User
eurokrata
W końcu ktoś musi opłacić zasiłki dla uchodźców.
11 11
odpowiedź
User
privat
Polska też powinna ściągnąć zaległe rachunki nie tylko od googla, ale też m.in. od francuskiej orange i wielu innych.
14 8
odpowiedź