SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Frank przekroczył granicę 3,40 zł. Osłabia to konsumpcję i wzrost gospodarczy

Kurs franka szwajcarskiego przekroczył w poniedziałek 3,40 zł.

Frank przekroczył granicę 3,40 zł. Osłabia to konsumpcję i wzrost gospodarczy

„Gospodarstwa domowe, które zaciągnęły kredyty hipoteczne w tej walucie spłacają coraz wyższe raty kredytów i wyższe odsetki w złotych, co odbija się na ich kondycji finansowej i  ogranicza zakupy. A niższa dynamika konsumpcji w średniej i dłuższej perspektywie wpłynie negatywnie również na przychody i zyski przedsiębiorstw. Tym samym nasze nadzieje na przyspieszenie inwestycji prywatnych mogą lec w gruzach.

Inwestorzy ciągle niepokoją się sytuacją finansów publicznych w Grecji, Hiszpanii, Portugali, a ostatnio obawiają się, że kłopoty ze spłatą zadłużenia mogą mieć też Włochy.

Niestabilność na rynku walutowym to niedobra wiadomość dla polskiej gospodarki i firm, które od czasu kryzysu finansowego za najważniejsze ryzyko w swojej działalności uznają wahania kursu złotego do innych walut” - dodaje Małgorzata Starczewska- Krzysztoszek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Frank przekroczył granicę 3,40 zł. Osłabia to konsumpcję i wzrost gospodarczy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl