SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

FreecoNet Tlenofon zmienia nazwę na Aiton Caldwel. Będzie konsolidować polski rynek VoIP

Spółka FreecoNet Tlenofon, która zmienia nazwę na Aiton Caldwell, planuje konsolidację polskiego rynku telefonii VoIP i wejście na nowe rynki, poinformował przewodniczący rady nadzorczej Krzysztof Malicki.

FreecoNet Tlenofon zmienia nazwę na Aiton Caldwel. Będzie konsolidować polski rynek VoIP

Wcześniej, na konferencji prasowej, spółka poinformowała, że w II kwartale chce zadebiutować na NewConnect i pozyskać do 2 mln zł emitując akcje stanowiące 10% jej powiększonego kapitału.

"Interesują nas spółki prowadzące działalność zbliżoną do naszego głównego biznesu. Natomiast możemy również rozszerzać ofertę dzięki współpracy z innymi partnerami" - powiedział Malicki agencji ISB. Dodał, że spółka planuje również ekspansję na nowe rynki - interesuje ją jednak obszar Europy Środkowej i Wschodniej.

Malicki zaznaczył, że do nowych krajów, Aiton Caldwell może wejść zarówno kupując spółkę lokalną, jak i organicznie.

"W przypadku przejęć, będzie nas interesował raczej prentendent, niż lider rynku za którego zawsze trzeba zapłacić premię. Natomiast np. w przypadku Ukrainy, gdzie konkurencja na rynku praktycznie nie istnieje, nie ma po prostu kogo kupić" - powiedział Malicki. Dodał, że gdyby spółka zdecydowała się na wejście do tego kraju, to również może znaleźć lokalnego partnera z którym uruchomi biznes.

Spółka chce w najbliższym czasie podwyższyć kapitał i pozyskać do 2 mln zł. Nie zdecydowano jeszcze jaką formę przyjmie oferta akcji.

"Nad tym doradca jeszcze pracuje. Nas interesuje pozyskanie możliwie dużej liczby akcjonariuszy, którzy zapewnią naszym akcjom płynność" - zaznaczył Malicki odpowiadając na pytanie ISB o formę oferty. Akcje Aiton Caldwell miałyby zadebiutować na alternatywnym rynku GPW w II kwartale.

Przedstawiciele spółki przedstawili niezaudytowane wyniki finansowe za 2010 r. W tym okresie zysk netto wyniósł ok. 900 tys. zł, wynik EBITDA 1,9 mln zł a przychody - 7,4 mln zł.

Obecnie spółka świadczy głównie usługi telefonii VoIP dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Spółka ocenia, że ma obecnie 40% rynku tzw. "pure VoIP". W najbliższym czasie spółka zamierza wprowadzić nowe usługi, m.in. kompleksowe, hostowane usługi komunikacyjne oraz usługi wspiarające zarządzanie w małych i średnich firmach.

Środki pozyskane z oferty akcji mają zostać przeznaczone na przejęcia, wejście na sąsiednie rynki a także budowę kanałów sprzedaży dla nowych usług.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: FreecoNet Tlenofon zmienia nazwę na Aiton Caldwel. Będzie konsolidować polski rynek VoIP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl