SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„From Poland with love” - Polska promuje się w Wielkiej Brytanii (wideo)

W internecie pojawił się spot „From Poland with love. For Great Britain” prezentujący polskie dokonania na przestrzeni dziejów i ukazujący duży potencjał naszego kraju. Klip jest skierowany do mieszkańców Wysp Brytyjskich.

Article

Idea spotu koncentruje się wokół sloganu „Lubimy być pierwsi”. Pojawiają się w nim m.in. Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, Lech Wałęsa i Jan Paweł II. Jednocześnie podkreślana jest polska innowacyjność w wielu dziedzinach, m.in. uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji, wynalezienie wycieraczek samochodowych i lampy naftowej oraz złamanie kodu Enigmy.

Klip akcentuje też współpracę polsko-brytyjską, prowadzoną zarówno w czasie wydarzeń historycznych, jak również w ostatnich latach. Podkreśla to hasło końcowe: „Razem wychodzi nam lepiej”.

Spot został sfinansowany przez PKN Orlen, a jego producentem jest Studio Czarny Słoń.

Jak mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Puškar z biura prasowego Orlenu, firma zdecydowała się wesprzeć projekt ze względu na jego społeczny charakter i chęć podkreślenia pozytywnych skojarzeń związanych z Polską.

- Uważamy, że warto wspierać inicjatywy promujące Polskę i Polaków. Koncepcję filmu „From Poland with love” oceniliśmy jako ciekawą i jednocześnie pożyteczną społecznie. Uważamy, że warto szczerzej mówić o pozytywnych osiągnięciach naszych rodaków - uzasadnia Puškar. - Sam pomysł na film powstał w studiu filmowym Czarny Słoń. Uczestniczyliśmy w pracach koncepcyjnych i scenariuszowych, a także pomogliśmy w sfinansowaniu produkcji - informuje.

Dołącz do dyskusji: „From Poland with love” - Polska promuje się w Wielkiej Brytanii (wideo)

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pankreatywny@gmail
A może by tak parodię jakąś zrobić? I poruszyć przemilczany powód do dumy ;) "From Poland with hangover" :)
odpowiedź
User
mo-7
W piciu Angoli nie dogonimy, niestety ...
odpowiedź
User
mo-7
W piciu Angoli nie dogonimy, niestety ...
odpowiedź