SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundacja Centrum Kopernika udziałowcem “Tygodnika Powszechnego”

Fundacja Centrum Kopernika, powołana dzięki darowiźnie ks. prof. Michała Hellera, została mniejszościowym udziałowcem spółki Tygodnik Powszechny, wydawcy “Tygodnika Powszechnego”. Oba podmioty planują współpracę organizacyjną, wydawniczą i finansową.

Article

Umowę podpisali prezes Fundacji Kopernika ks. dr hab. Janusz Mączka i jej wiceprezes dr Marcin Gorazda oraz prezesi: Fundacji Tygodnika Powszechnego Aleksander Kardyś i spółki Tygodnik Powszechny Jacek Ślusarczyk. Umowę parafowali także ks. Adam Boniecki, przewodniczący Rady Fundacji Tygodnika Powszechnego i redaktor senior „TP” oraz ks. prof. Michał Heller, fundator Fundacji Centrum.

Fundacja Centrum Kopernika objęła 18 proc. udziałów w spółce Tygodnik Powszechny, w związku z czym jej kapitał zakładowy wzrósł z 1,366 mln zł do 1,666 mln zł. Zgodnie z umową, Fundacja powoływać będzie mogła jednego członka rady nadzorczej spółki Tygodnik Powszechny (został nim Marcin Gorazda) i będzie miała wpływ na decyzje spółki dotyczące spraw zasadniczych.

Wspomniane sprawy dotyczą zmiany umowy spółki lub istotnej zmiany przedmiotu jej działalności, rozwiązania, połączenia, podziału lub przekształcenia spółki, zbycia lub obciążenia udziałów w spółce, podwyższenia lub obniżenia kapitału zakładowego, ustalenia terminu i wysokości dopłat wspólników oraz zwrotu dopłat, zbycia i wydzierżawienia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części bądź ustanowienia na nich ograniczonego prawa rzeczowego, a także zgody na wstąpienie do spółki następców prawnych wspólnika.

W planach instytucji jest ścisła współpraca wydawnicza i redakcyjna, dotycząca zarówno „Tygodnika Powszechnego” i jego dodatków, jak i publikacji książkowych Copernicus Center Press, oraz organizacyjna, m.in. przy takich projektach jak kolejne edycje Copernius Festival w Krakowie.

>>> Przeglądaj okładki  gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Fundacja Centrum Kopernika została powołana w 2008 roku dzięki darowiźnie ks. prof. Michała Hellera, laureata Nagrody Templetona przyznawanej za pokonywanie barier między nauką a religią, a zarazem wieloletniego współpracownika “Tygodnika Powszechnego”. Instytucja prowadzi działalność mającą na celu wspieranie przedsięwzięć Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, którego pomysłodawcą, fundatorem i dyrektorem jest ks. prof. Michał Heller. Fundacja jest współorganizatorem Copernicus Festival.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem “Tygodnika Powszechnego” w I półroczu br. wyniosła 17 624 egz. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja Centrum Kopernika udziałowcem “Tygodnika Powszechnego”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Księgowy
dzięki darowiźnie ks. prof. Michała Hellera. Skąd on ma pieniądze skoro ksiądz ubogi żyjący za datków wiernych?
9 21
odpowiedź
User
Kork
Księgowy - Twój komentarz jest złośliwy. Akurat ks. prof. Michała Hellera miałem okazję poznać osobiście. Ksiądz w roku 2008 zdobył nagrodę Templetona (1,6 mln USD) i zapewne dlatego, że jest bardziej naukowcem (profesorem filozofii, kosmologiem, pracownikiem obserwatorium astronomicznego) przeznaczył tę nagrodę na stworzenie jednostki wydzielonej na UJ. Także jak widzisz nie przeznaczył ani na Radio Maryja, ani na walkę z "dżemderem". Nie przehulał w Cocomo, tylko "dał na" Uniwersytet. Nie czepiaj się!
16 12
odpowiedź
User
ble_ble
Będzie kasa na promowanie nergala jedynego prawdziwego katolika w Polsce.
15 13
odpowiedź