SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja CitizenGo w kampanii „Od początku” o wsparciu kobiet w nieplanowanej ciąży (wideo)

Rusza ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „Od początku”. Organizująca ją fundacja CitizenGo zwraca w niej uwagę na potrzebę wsparcia kobiet w tzw. nieplanowanej ciąży od samego początku. Zwłaszcza tych, które są w trudnej życiowej sytuacji. Kreacja powstała we współpracy z agencją Telescope.

Article

Organizacja podejmuje w kampanii aktualny dziś problem społeczny jakim jest brak wsparcia dla kobiet w tzw. nieplanowanej ciąży i problem nielegalnej aborcji.

Z badań przeprowadzonych przez CitizenGO wynika, że 66 proc. Polaków jako główną przyczynę aborcji postrzega brak wsparcia kobiet w ciąży w ich najbliższym otoczeniu.

Autorzy kampanii diagnozują, że Polska jest obecnie krajem o bardzo ograniczonym dostępie do jakiejkolwiek pomocy dla kobiet w tzw. nieplanowanej ciąży. Wskazują m.in. kobiety, które chcą, mimo braku akceptacji otoczenia, urodzić i wychować mające się narodzić dziecko lub zaraz po porodzie oddać je do adopcji, ale pozostają często same ze swoim problemem.

Badania społeczne, które przeprowadziła organizacja wśród dorosłych Polaków pokazują, że 94 proc. uważa, że każda kobieta od początku ciąży powinna być otoczona opieką lekarską. Z kolei 66 proc. ankietowanych twierdzi, że kobiety decydują się na aborcję głównie, gdy nie mają wsparcia w najbliższym otoczeniu. Ponad jedna czwarta z nich (26 proc.) jest zdania, że opieka nad dziećmi z wadami wrodzonymi i nieuleczalnymi chorobami to strata pieniędzy.

Tymczasem, organizatorzy kampanii zwracają uwagę, że każda kobieta i jej dziecko jest człowiekiem takim jak każdy z nas i ma prawo do pomocy i bycia traktowanym z godnością, która przysługuje każdemu człowiekowi.

- Każda kobieta w ciąży ma prawo pokochać swoje dziecko od początku nawet jeśli na drodze do jego narodzin czuje się osamotniona lub jej najbliższe otoczenie nie akceptuje jej wyboru - komentuje przekaz kampanii Paweł Woliński, dyrektor CitizenGo Polska.

W ramach kampanii razem z agencją Telescope przygotowany został telewizyjny 30-sek. spot, a także printy do ekspozycji na nośnikach reklamy zewnętrznej i strona informacyjna kampanii odpoczatku.org. Strona zawiera materiały kampanijne (spoty, grafiki) szczegóły przekazu kampanii, oraz wyniki badań.

Dołącz do dyskusji: Fundacja CitizenGo w kampanii „Od początku” o wsparciu kobiet w nieplanowanej ciąży (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl