SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja Obrony Demokracji Romana Giertycha pomoże zwalnianym dziennikarzom mediów publicznych

Mecenas Roman Giertych zarejestrował Fundację Obrony Demokracji, która będzie udzielać pomocy prawnej osobom zwalnianym ze spółek Skarbu Państwa w tym mediów publicznych.

Roman Giertych, PAP / Rafał GuzArticle

Fundację mecenas Giertych powołał na początku grudnia ub.r., ale przez cały miesiąc trwała procedura rejestracyjna. Głównym celem FOD jest wspieranie finansowe osób zwalnianych wskutek zmian na stanowiskach kierowniczych w spółkach Skarbu Państwa - w tym mediach publicznych - w procesach przeciwko tym spółkom.

- FOD będzie wynajmować poszczególnych adwokatów, specjalizujących się w prawie pracy. Osoby, które zgłoszą się do Fundacji otrzymają opłacenie pomocy prawnej od wskazanych kancelarii - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Giertych. Nadmienia, że jego kancelaria nie zajmuje się sprawami związanymi z prawem pracy.

Jak wyjaśnia mecenas, Fundacja została powołana jako bezpośrednia reakcja na apel marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który wezwał Romana Giertycha do niezgłaszania się po 500 złotych na dziecko. Giertych zapowiedział, że uzyskane z rządowego programu 500+ pieniądze przekaże co miesiąc na FOD.

Pierwsze osoby zgłosiły się już do FOD. Na razie głównym donatorem Fundacji jest Roman Giertych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja Obrony Demokracji Romana Giertycha pomoże zwalnianym dziennikarzom mediów publicznych

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kris Kross
Jump, jump!
odpowiedź
User
Wesoły Romek
Skaczmy do góry jak kangury!
Skaczmy do góry jak kangury!
odpowiedź
User
Jagoda
Widzę, że już wszyscy przeszli do porządku dziennego nad tym, że mieszkamy w kraju w którym wprowadza się ustawę żeby zabrać komuś pracę. To jakiś nowy rodzaj złodziejstwa
odpowiedź
User
kika
ale po co? przecież jest już DUDA POMOC.
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Mają szczęście ci zwalniani, niezależni dziennikarze, że ich hasło sprzed dekady "Giertych do wora, wór do jeziora" nie ziściło się. Bo kto by do nich teraz wyciągnął pomocną dłoń?
odpowiedź