SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio TOK FM z własną fundacją, prezesem Piotr Zorč

W połowie listopada zarejestrowana została Fundacja TOK FM. To piąta fundacja powiązana z grupą kapitałową Agora.

Article

W KRS wymieniono 36 obszarów działalności Fundacji TOK FM, są to m.in. pomoc społeczna, wspieranie rodziny i systemu pieczy zastępczej, zwiększanie świadomości prawnej społeczeństwa, działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, działalność na rzecz integracji europejskiej, na rzecz osób niepełnosprawnych czy na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn.

Prezesem fundacji jest zastępca redaktora naczelnego Radia TOK FM Piotr Zorč, w zarządzie są też inne osoby z zespołu stacji: wicenaczelni Anna Augustyn i Maciej Głogowski oraz szefowa platform cyfrowych Magda Birecka (związana z rozgłośnią od ponad trzech lat).

Radę fundacji tworzą natomiast redaktor naczelna TOK FM Kamila Ceran, prezes Grupy Radiowej Agory Maciej Strzelecki, członkini zarządu Agory Anna Kryńska-Godlewska, wiceprezes Grupy Radiowej Agory Adam Fijałkowski, redaktor naczelny „Polityki” i prezes wydającej ją spółki Jerzy Baczyński oraz dziennikarka „Polityki” i członkini zarządu tej spółki Joanna Solska.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Biuro prasowe Agory przekazało nam, że fundacja jest na razie na etapie tworzenia pierwszych projektów i wypracowywania sposobu pracy nad nimi.

TOK FM z gorszymi wynikami finansowymi w epidemii

Nadawcą Radia TOK FM jest spółka Inforadio, w której 66,09 proc. udziałów ma Grupa Radiowa Agory, a 33,91 proc. - należąca do Wydawnictwa Polityka firma Polityka Info.

W ub.r. Inforadio zanotowało spadek przychodów sprzedażowych o 16,7 proc. do 11,72 mln zł oraz zysku netto z 1,9 do 1,39 mln zł. Wspólnicy zdecydowali, że firma w połowie br. wypłaciła im 2,7 mln zł dywidendy: cały zeszłoroczny zysk netto plus 1,3 mln zł z kapitału zapasowego.

Według badania Radio Track od sierpnia do października br. TOK FM miało 2,7 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,4 proc. rok wcześniej.

Kolejna fundacja w grupie Agora

Fundacja TOK FM piąty taki podmiot w grupie kapitałowej Agora. Zdecydowanie najdłużej, o prawie dwóch dekad, działa Fundacja Agora. Wspiera ona organizacyjnie i finansowo szereg projektów społecznych „Gazety Wyborczej”, na czele z nagrodą literacką Nike. W 2017 roku przestała współfinansować kwartalnik „Zeszyty Literackie”, który z końcem 2018 roku zniknął z rynku. Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego, więc można na nią przeznaczać 1 proc. podatku dochodowego.

Pod koniec 2018 roku zarejestrowano dwie fundacje oparte na markach prasowych Agory. Fundacja „Gazety Wyborczej” ma na celu m.in. przyczynianie się do powstania niezależnych i ambitnych materiałów dziennikarskich, dotyczących najważniejszych spraw społecznych i politycznych, np. reportaży śledczych, raportów o ochronie środowiska i międzynarodowych projektów dziennikarskich. Fundacja współorganizuje m.in. Nagrodę im. Krzysztofa Millera dla fotoreporterów, której ostatnią edycją rozstrzygnięto w zeszły piątek.

Z kolei Fundacja „Wysokich Obcasów” zajmuje się wspieraniem edukacji ekonomicznej i profesjonalnego rozwoju kobiet oraz funduje główną nagrodę w organizowanym przez ten magazyn plebiscycie Superbohaterka.

Ponadto od prawie 10 lat funkcjonuje Fundacja Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport związana z AMS - spółką zależną Agory zajmującą się reklamą zewnętrzną.

Dołącz do dyskusji: Radio TOK FM z własną fundacją, prezesem Piotr Zorč

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl