SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja TVN "Nie jesteś sam" przekaże 1 mln złotych na walkę z koronawirusem

Fundacja TVN "Nie jesteś sam" zdecydowała się na przekazanie 1 mln złotych na wsparcie diagnostyki zakażeń koronawirusem dla firmy Warsaw Genomics. Wykonuje ona bezpłatne testy w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 na rzecz szpitali, poradni i stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Dzięki kwocie przekazanej przez Fundację TVN „Nie jesteś sam” dla firmy Warsaw Genomics szpitale i inne placówki medyczne będą mogły bezpłatnie wykonać w laboratoriach tej firmy 2,5 tys. badań w tzw. szybkim trybie. Oznacza to, że wyniki badania można uzyskać w ciągu 4-12 godzin od momentu dostarczenia próbki.

- Zgodnie z wytycznymi WHO i w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia kupujemy testy. To dziś jedna z najbardziej kluczowych spraw w walce z koronawirusem. To nasz dar i wszystkich tych, którzy nas wspierają przez lata, dla naszej wspólnoty. Solidarność dziś jest najważniejsza - podkreśla Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam” oraz dziennikarka „Faktów” TVN.

Prof. dr med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel firmy Warsaw Genomics zaznacza, że bezpłatne realizowanie testów możliwe jest dzięki „koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, czyli darczyńców, którzy zdecydowali się przeznaczyć środki finansowe na zakup testów dla placówek medycznych i stacji epidemiologicznych”. - To ogromny dowód solidarności i odpowiedzialności społecznej, który wszyscy dajemy w tym czasie - stwierdza.

Od 20 marca br. firma Warsaw Genomics realizuje w swoich laboratoriach do 1 tys. testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby. Zespół stanowią lekarze i naukowcy, którzy chcą stworzyć i przekazać pacjentom możliwie czułe i dokładne testy genetyczne oparte o najnowsze analizy i dane.

Fundacja TVN działa od 19 lat, wspiera dzieci oraz dorosłych, polskie szpitale i placówki medyczne m.in. finansując remonty klinik i oddziałów szpitalnych czy kupując sprzęt medyczny, rehabilitacyjny.

Firmy angażują się w pomoc w walce z koronawirusem

PKN Orlen i KGHM produkują płyn do dezynfekcji, firma meblarska Agata zapowiedziała przekazanie 1 mln zł na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego, a marka odzieżowa 4F - da szpitalowi MSWiA w Warszawie 20 proc. swojego obrotu z e-commerce.

5 mln zł na walkę z wirusem daje szpitalom Bank Pekao , a 1,5 mln zł - Tauron. 4,5 mln zł przekaże do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i wskazanych przez resort instytucji sieć sklepów Żabka Polska. Szpitale w województwie pomorskim otrzymają 1 mln zł od firmy Drutex.

Fundacja Orlen przeznaczy 6 mln zł na walkę z epidemią. Grupa Lotos za pośrednictwem Fundacji Lotos zadeklarowała przekazanie 5 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Pomoc ma polegać m.in. na zakupie sprzętu szpitalnego. Także zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej podjął decyzję o przekazaniu darowizny w kwocie 5 mln zł na wsparcie działań związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania koronawirusa. Natomiast prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik zapowiedział, że Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej przeznaczy dodatkowo 4 mln zł na zakup sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem

Z kolei Colian i Maspex przekażą szpitalom swoje produkty, a ponad 100 firm, w tym AmRest, McDonalds czy Maczfit w ramach akcji #WzywamyPosiłki dostarcza personelowi medycznemu w całej Polsce posiłki.

Służbę zdrowia w walce z epidemią wspierają też indywidualnie celebryci. Kuba Błaszczykowski przeznaczył 400 tys. zł, Anna i Robert Lewandowcy - 1 mln euro, a Dominika Kulczyk – 20 mln zł.

Z informacji Ministerstwa Zdrowia podanych w poniedziałek wieczorem wynika, że w Polsce jest obecnie 692 osób zakażonych COVID-19, 8 osób zmarło.

Dołącz do dyskusji: Fundacja TVN "Nie jesteś sam" przekaże 1 mln złotych na walkę z koronawirusem

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mao
WM schodzą na psy. Informacja przeszła wczoraj przez wszystkie branżowe portale.
odpowiedź
User
Sebek
brawoo TVN :-) TVP to nic nie dają...
brawoo TVN
odpowiedź
User
Seba
A kto policzy ile wróci z powrotem do Orlenu?
5l płynu za 95 PLN = 17 PLN Vatu (30 PLN akcyzy chociaż Orlen zwolniono) I co najmniej 24 PLN marży
Janusze Biznesu nawet w takiej sytuacji
odpowiedź