SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja TVN "Nie jesteś sam" przekaże 100 tys. złotych dla Centrum Zdrowia Dziecka na walkę z koronawirusem

Fundacja TVN "Nie jesteś sam" zdecydowała się na przekazanie Centrum Zdrowia Dziecka 100 tysięcy złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup wymazówek do testów na obecność koronawirusa, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji.

Organizacja zdecydowała się na wsparcie działań ochronnych, podejmowanych przez Centrum Zdrowia Dziecka na rzecz najmłodszych pacjentów, ich rodziców oraz personelu medycznego. W związku z tym przekaże kwotę 100 tysięcy złotych, dzięki której szpital zakupi wymazówki do wykonywania testów w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 oraz środki ochrony indywidualnej, takie jak m.in. maseczki, odzież ochronna, okulary lekarskie czy preparaty do dezynfekcji.  

- W tej niezwykle ciężkiej dla lekarzy i personelu medycznego sytuacji, chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc im w walce z koronawirusem - podkreśla Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam” i dziennikarka „Faktów” TVN.
Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka dr n. med. Marek Migdał zaznacza, że „walka z obecną epidemią jest olbrzymim wyzwaniem dla wszystkich placówek ochrony zdrowia w Polsce, ale również za granicą”. - Jesteśmy wdzięczni Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, że wspiera nas w tych trudnych czasach i że zawsze możemy na nią liczyć – stwierdza.

Fundacja TVN do tej pory przeprowadziła remonty prawie wszystkich klinik w budynku głównym Centrum Zdrowia Dziecka, wybudowała Klinikę Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych. Działa od 19 lat, wspiera dzieci oraz dorosłych, polskie szpitale i placówki medyczne m.in. finansując remonty klinik i oddziałów szpitalnych czy kupując sprzęt medyczny, rehabilitacyjny.

Kilka dni temu zdecydowała się na przekazanie 1 mln złotych na wsparcie diagnostyki zakażeń koronawirusem dla firmy Warsaw Genomics. Wykonuje ona bezpłatne testy w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 na rzecz szpitali, poradni i stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Firmy angażują się w pomoc w walce z koronawirusem

PKN Orlen i KGHM produkują płyn do dezynfekcji, firma meblarska Agata zapowiedziała przekazanie 1 mln zł na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego, a marka odzieżowa 4F - da szpitalowi MSWiA w Warszawie 20 proc. swojego obrotu z e-commerce. 5 mln zł na walkę z wirusem daje szpitalom Bank Pekao , a 1,5 mln zł - Tauron. 4,5 mln zł przekaże do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i wskazanych przez resort instytucji sieć sklepów Żabka Polska, dodatkowo firma przeznacza 2 miliony złotych na testy na koronawirusa. Szpitale w województwie pomorskim otrzymają 1 mln zł od firmy Drutex.

Fundacja Orlen przeznaczy 6 mln zł na walkę z epidemią. Grupa Lotos za pośrednictwem Fundacji Lotos zadeklarowała przekazanie 5 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Pomoc ma polegać m.in. na zakupie sprzętu szpitalnego. Także zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej podjął decyzję o przekazaniu darowizny w kwocie 5 mln zł na wsparcie działań związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania koronawirusa.

Natomiast prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik zapowiedział, że Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej przeznaczy dodatkowo 4 mln zł na zakup sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem.

Z kolei Colian i Maspex przekażą szpitalom swoje produkty, a ponad 100 firm, w tym AmRest, McDonalds czy Maczfit w ramach akcji #WzywamyPosiłki dostarcza personelowi medycznemu w całej Polsce posiłki. Służbę zdrowia w walce z epidemią wspierają też indywidualnie celebryci. Kuba Błaszczykowski przeznaczył 400 tys. zł, Anna i Robert Lewandowcy - 1 mln euro, Dominika Kulczyk – 20 mln zł.

W środę CD Projekt i jej główni akcjonariusze przekazali, że przeznaczą 4 mln zł na walkę z koronawirusem. Natomiast PKO Bank Polski przeznaczył 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów na obecność koronawirusa dla szpitali i personelu medycznego. Będą one realizowane w laboratorium Warsaw Genomics. Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków na walkę z koronawirusem.

Dołącz do dyskusji: Fundacja TVN "Nie jesteś sam" przekaże 100 tys. złotych dla Centrum Zdrowia Dziecka na walkę z koronawirusem

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klik
Obraz nędzy i rozpaczy.
odpowiedź
User
Eieo
100 tysięcy? Co to za pieniądze? Taka biedna ta fundacja?
odpowiedź
User
Kki
Zabawnym komentarzem do tej niezwykłej darowizny jest sukienka Chanel (okropna i chyba nie ten rozmiar) pani K-Z
odpowiedź