SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gajcy, Schwertner, Ratajczak i Włodkowska w finale Nagrody im. Dariusza Fikusa, nagroda specjalna dla Kaźmierczaka

Andrzej Gajcy i Janusz Schwertner (Onet.pl), Mateusz Ratajczak (Money.pl) oraz Katarzyna Włodkowska („Duży Format” - „Gazeta Wyborcza”) znaleźli się wśród finalistów tegorocznej edycji Nagrody im. Dariusza Fikusa. Nagrodę specjalną otrzymał Krzysztof M. Kaźmierczak za dążenie do wyjaśnienia prawdy o śmierci Jarosława Ziętary.

W tym roku najwięcej głosów oddanych przez członków kapituły otrzymali: duet autorów Andrzej Gajcy i Janusz Schwertner za publikację w portalu Onet.pl pt. „Onet ujawnia: jak Mateusz Kijowski wystawiał faktury KOD-owi”, Mateusz Ratajczak za cykl publikacji w portalu Money.pl pt. „Warszawskie «kotłownie». Wyciągną ostatni grosz od inwalidy i wyśmieją straty klientów” oraz Katarzyna Włodkowska za publikację w „Gazecie Wyborczej - Dużym Formacie” pt. „Dom zły”.

Kapituła zdecydowała także o przyznaniu Nagrody Specjalnej im. Dariusza Fikusa. Otrzymał ją w tym roku Krzysztof M. Kaźmierczak, dziennikarz i autor książek, za niestrudzone dążenie do prawdy o niewyjaśnionym do dziś morderstwie poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary.

Nagrody przyznaje kapituła, pracująca przy Press Club Polska, którą tworzą w tym roku: Jerzy Baczyński („Polityka”), Piotr Gabryel („Do Rzeczy”), Łukasz Fikus (syn Dariusza Fikusa), Barbara Kasprzycka („Dziennik Gazeta Prawna”), Michał Kołodziejczyk (Wirtualna Polska), Marcin Lewicki (Press Club Polska), Paweł Ławiński (Onet.pl), Tomasz Pietryga („Rzeczpospolita”), Paweł Siennicki („Polska The Times”) i Rafał Zakrzewski („Gazeta Wyborcza”).

Uroczysta gala odbędzie się w maju br.

Nagroda im. Dariusza Fikusa jest przyznawana za tekstowy materiał dziennikarski, opublikowany drukiem w prasie lub w Internecie w poprzednim roku. Nagrodę stanowią dyplom oraz 10 000 zł.  W roku ubiegłym laureatką została Magdalena Rigamonti za trzy wywiady zamieszczone w „Dzienniku Gazecie Prawnej”: dwa z Tomaszem Zimochem („Stan wojenny”, „Dzwonili politycy. Nie dam im się zagarnąć”) oraz z Marcinem Wolskim („Zasady są jasne - wygrała ta partia i morda w kubeł”). Nagrodę Specjalną im. Dariusza Fikusa otrzymała Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”. Wyróżniono ją za odświeżenie i wzbogacenie formuły pisma, nawiązanie do najlepszych jego tradycji z jednoczesnym otwarciem na młodych autorów i odważne podejście do poruszanych tematów.

Dołącz do dyskusji: Gajcy, Schwertner, Ratajczak i Włodkowska w finale Nagrody im. Dariusza Fikusa, nagroda specjalna dla Kaźmierczaka

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krejs
Ciekawe co na temat nominacji dla panów z Onetu ma do powiedzenia Rzeczpospolita, która jako pierwsza opublikowała faktury Kijowskiego.
odpowiedź
User
alek
przedstawiciel "Rz" jest przecież w kapitule
odpowiedź