SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gannett rezygnuje z kupna grupy Tronc, bo banki nie udzieliły kredytu

Koncert medialny Gannett ostatecznie przerwał negocjacje na temat przejęcia grupy Tronc stanowiącą wcześniej część Tribune Publishing. Kwota transakcji miała wynosić 673 mln dolarów, na przeszkodzie stanęły jednak banki odmawiające jej finansowania.

Article

Pierwsze informacje na temat akwizycji grupy Tronc przez Gannett Co. pojawiły się na początku października br.

Tronc to firma wyłoniona w 2014 r. ze struktur koncernu Tribune Publishing, która obecnie wydaje w USA kilka gazet regionalnych, m.in. „Los Angeles Times”, „Chicago Tribune” i „Baltimore Sun”, jej zakup miał pozwolić Gannettowi na poszerzenie źródeł przychodów w dużych miastach w USA.

Kwota transakcji miała wynosić w sumie 673 mln dol., co oznaczało 18.75 dol. za akcję. Jednak w toku negocjacji okazało się, że amerykańskie banki nie zamierzają sfinansować tak skonstruowanej umowy, bo uznały wycenę pojedynczej akcji za zbyt wysoką.

Pomimo trudności finansowych rozmowy na temat przejęcia grupy Tronc trwały nadal, jak zapowiadano rozpatrywane były różne scenariusze wyjścia z impasu.

We wtorek Gannett poinformował jednak w oficjalnym komunikacie, że ostatecznie rozmowy zostały przerwane, a sam koncern rezygnuje z planów akwizycji grupy Tronc. To już trzecia nieudana próba przejęcia - dwie poprzednie miały miejsce w kwietniu i maju br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gannett rezygnuje z kupna grupy Tronc, bo banki nie udzieliły kredytu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl