SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Garmond Press ponownie kolportuje „Super Express”

Od poniedziałku 22 stycznia kolporter prasy Garmond Press SA dystrybuuje dziennik „Super Express” (Grupa ZPR Media) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wydawca liczy, że dzięki temu wzrośnie sprzedaż tytułu.

Salon prasowy Garmond PressSalon prasowy Garmond Press

Od poniedziałku 22 stycznia Garmond Press SA ponownie kolportuje tabloid „Super Express”. Tytuł został wprowadzony do asortymentu w pełnym zakresie w obsługiwanej przez firmę sieci sprzedaży.

Informację w rozmowie z Wirtualnemedia.pl potwierdza Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media. - Negocjacje trwały długo, ale w końcu została zawarta umowa – zaznacza. Przedsiębiorca dodaje, że dzięki temu zwiększy się dostępność „Super Expressu”. - Garmond się rozwija, jest aktywny na rynku. Kioski agencyjne Ruchu podzielą się między Kolportera i Garmond – mówi.

Ma to związek z tym, że tylko do końca kwietnia spółka Ruch będzie dystrybuować prasę – tę informację podawaliśmy kilkanaście dni temu jako pierwsi.

Benbenek mówi, że zostaną zwiększone nadziały tabloidu do Garmonda. - Sądzimy, że to przyczyni się do wzrostu sprzedaży – dodaje.

Wydawca “Super Expressu” chciał upadłości Garmond Pressu

W przeszłości wydawca „Super Expressu”, spółka Time SA (jest częścią Grupy ZPR Media), złożył wniosek o upadłość Garmond Press. Firmy od końca kwietnia 2020 roku nie współpracowały. Garmond zarzucił Time, że warunki kontraktu „rażąco odbiegają od obecnych standardów rynkowych”, zaś wydawca twierdził, że kolporter nie płaci w terminie.

Jak wynika z danych PBC, w trzecim kwartale ub.r. średnia sprzedaż wydania „Super Expressu” wyniosła 67 213 egz. (spadek o 11,61 proc. w porównaniu do trzeciego kwartału 2022 roku).

Spółka Time SA, wydająca „Super Express” i grupę czasopism oraz sprzedająca ofertę reklamową kilku stacji radiowych, w 2022 roku osiągnęła wzrost przychodów o 2,6 proc. do 292,84 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 36,17 mln zł do 16,87 mln zł.

W 2022 r. dystrybutor prasowy Garmond Press osiągnął 3,9 mln zł zysku netto, mimo że przy wzroście wpływów o 8,8 proc. do 253,83 mln zł jego koszty operacyjne poszły w górę o 10,6 proc. do 259,34 mln zł. 12,9 mln zł przyniosło firmie umorzenie zobowiązań w efekcie postępowania układowego.

Dołącz do dyskusji: Garmond Press ponownie kolportuje „Super Express”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kioskarz
Swietnie, gratuluje! Pytanie, a jak spadnie?
odpowiedź
User
Max
Tak teraz emeryci żucą do zakupu Super Express do Biedronki .
odpowiedź