SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Garmond Press: Marcin Szmid poza zarządem, Krzysztof Szmid w radzie nadzorczej

Marcin Szmid nie jest już wiceprezesem dystrybuującej prasę spółki Garmond Press SA. Natomiast w jej radzie nadzorczej Władysławę Szmid zastąpił Krzysztof Szmid.

Salon prasowy Garmond PressArticle

Marcin Szmid był członkiem zarządu Garmond Press od wiosny ub.r., pełnił funkcję wiceprezesa. Prezesem Garmond Press SA od założenia spółki w 2001 roku jest Jerzy Szmid.

Z kolei w radzie nadzorczej w miejsce Władysławy Szmid (była członkiem rady od wiosny 2015 roku) pojawił się Krzysztof Szmid.

Pozostałymi członkami rady są Jakub Szmid (od wiosny 2015 roku) i Julia Szmid (od początku ub.r.).

W 2019 roku Garmond Press osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 13,6 proc. do 264,19 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 1,45 do 2,01 mln zł, co spółka tłumaczy inwestycjami w logistykę. Liczba punktów sprzedażowych obsługiwanych przez firmę wzrosła o 2,9 tys.

W maju ub.r. Sąd Rejonowy dla miasta Kraków-Śródmieście oddalił wniosek spółki wydającej „Super Express” o upadłość Garmond Press. Jesienią Sąd Okręgowy w Krakowie skierował tę sprawę do ponownego rozpoznania.

Latem Garmond Press uzyskał maksymalną kwotę 3,5 mln zł częściowo bezzwrotnego kredytu z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tzw. tarczy finansowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Garmond Press: Marcin Szmid poza zarządem, Krzysztof Szmid w radzie nadzorczej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Proponuję zmienić nazwę na Szmid & Wesson.
odpowiedź