SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Finansowa” ujawnia notatkę byłego prezesa PKP o ofertach reklamowych od szefa PMPG Polskie Media

W bieżącym wydaniu „Gazety Finansowej” opublikowano treść notatki byłego prezesa PKP Jakuba Karnowskiego do szefa CBA Pawła Wojtunika, z której wynika, że wydawca „Wprost” zaproponował spółce podpisanie umów marketingowych. - Istnienie takiej umowy mogłoby być dla niego argumentem w rozmowie z dziennikarzami - czytamy w dokumencie.

Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media / fot. Beata JarzębskaArticle

W artykule pt. „Przychodzi Lisiecki do PKP” tygodnik sugeruje, że prezes PMPG Polskie Media chciał od PKP podpisania umowy na usługi marketingowe z „Wprost”, sugerując powstrzymanie dziennikarzy opisujących ministra transportu, nadzorującego tę państwową spółkę. „GF” ujawniła notatkę z maja 2013 roku, którą ówczesny prezes PKP Jakub Karnowski miał wysłać do szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika.

Karnowski sporządził notatkę kilka dni po spotkaniu z Michałem M. Lisieckim, które odbyło się na prośbę właściciela „Wprost”. - Michał Lisiecki poinformował mnie, że dysponuje informacjami na temat nieprawidłowości w Grupie PKP zebranymi przez dziennikarzy „Wprost”, którzy przygotowują w tej sprawie artykuł; dodał, że jest to ten sam zespół dziennikarzy, który od kilku tygodni pracuje nad artykułami poświęconymi ministrowi Sławomirowi Nowakowi, nadzorującemu Grupę PKP - cytuje notatkę „Gazeta Finansowa”.

Podczas spotkania ówczesny prezes Grupy PKP miał dowiedzieć się, o jakie nieprawidłowości chodzi, oraz zaprzeczyć podanym przez Lisieckiego informacjom. Następnie usłyszał od prezesa PMPG Polskie Media propozycję „natychmiastowego podpisania umów marketingowych pomiędzy tygodnikiem „Wprost” a Grupą PKP”. - Po mojej stanowczej odmowie (stwierdziłem - cytuję z pamięci - „to nie jest dobry moment”, „źle by to teraz wyglądało”) zaproponował zadraftowanie takiej umowy (nawet bez podpisywania), włożenie do szuflady i podpisanie jej za jakiś (krótki) czas; zasugerował przy tym, że istnienie takiej umowy mogłoby być dla niego argumentem w rozmowie z dziennikarzami; w tym kontekście zrozumiałem to następująco: dziennikarze mogą wówczas przestać atakować ministra Nowaka - napisano w notatce.

„Gazeta Finansowa” zwraca uwagę, że rozmowy na temat takich umów miały toczyć się od 8 marca 2013 roku, czyli miesiąc przed rozpoczęciem publikacji w tygodniku „Wprost” na temat Sławomira Nowaka, ówczesnego ministra nadzorującego PKP. W kwietniu 2013 roku we „Wprost” ukazał się artykuł opisujący drogie zegarki ówczesnego ministra transportu Sławomira Nowaka, z których części nie wpisał do swojego oświadczenia majątkowego, oraz jego spotkania z menedżerami firmy marketingowej CAM Media.

- Obecnie nasza kancelaria analizuje, jakie kroki prawne podjąć w tej sprawie - odpowiada portalowi Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowa AWR „Wprost” Anna Pawłowska-Pojawa, zapytana o kroki prawne wobec wydawcy „Gazety Finansowej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Finansowa” ujawnia notatkę byłego prezesa PKP o ofertach reklamowych od szefa PMPG Polskie Media

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ann
Sekretarka Lisieckiego, wlasciciela Wprost mowi, ze ich kancelaria "analizuje kroki prawne". Jezeli Gazeta Finansowa klamie, to chyba nie ma co analizowac tylko pozew trzeba skladac?! Ciekawe ilu prezesow spolek skarbu panstwa sporzadzilo takie notatki...?
odpowiedź
User
max
Za chwile gala Czlowieka Roku tygodnika Wprost. Ciekawe, ktora spolka skarbu panstwa zasponsorowala, ile dala gazecia, ktorej sprzedaz jest na poziomie sprzedazy gazety powiatowej - 18 tys. egzemplarzy. Mam nadzieje, ze CBA i ABW to sprawdza.
odpowiedź
User
analizator
Wreszcie koniec Michała?
odpowiedź