SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Kijek naczelnym serwisów informacyjnych Gazeta.pl, Mateusz Aleksandrowicz szefem stron głównych Gazeta.pl i Sport.pl

W portalu Gazeta.pl (Agora) Łukasz Kijek z początkiem lutego zostanie redaktorem naczelnym serwisów newsowych, Mateusz Aleksandrowicz - dyrektorem stron głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a Milena Bryła - szefową newsroomu Gazeta.pl.

Od lewej: Łukasz Kijek i Mateusz AleksandrowiczArticle

Jako redaktor naczelny serwisów newsowych Gazeta.pl Łukasz Kijek będzie nadzorował ich linię redakcyjną, a także odpowiadał za projekty kontentowe i kierunki rozwoju zespołów redakcyjnych. Kijek pracuje w Agorze od sierpnia 2018 roku, poprzednio był redaktorem naczelnym serwisu Next.gazeta.pl, od listopada 2018 jest jednym z gospodarzy codziennym wywiadów wideo, a od połowy ub.r. prowadzi „Studio Biznes”. Wcześniej był związany z Grupą TVN, m.in. prowadził programy w TVN24 BiS.

Z kolei Mateusz Aleksandrowicz jako dyrektor stron głównych Gazeta.pl i Sport.pl będzie nadzorował obie witrynę, a także serwisy informacyjne Gazeta.pl i Sport.pl. Aleksandrowicz jest związany z Agorą od wiosny 2014 roku, początkowo był dyrektorem rozwoju Sport.pl, a potem szefem strony głównej Gazeta.pl. Wcześniej pracował w Polska Press Grupie.

Bartosz Raj jako zastępca dyrektora strony głównej Gazeta.pl będzie zarządzał tą witryną i stronami newsowymi portalu, a tajże odpowiadał za ich wyniki finansowe. Poprzednio, od jesieni 2018 roku, Raj był szefem newsroomu Gazeta.pl. Przedtem przez pięć lat był redaktorem naczelnym i szefem newsroomu Sport.pl, odpowiadał m.in. za aplikację mobilną Sport.pl Live, a wcześniej pracował m.in. jako zastępca redaktora naczelnego dziennika „Metro”.

Szefową newsroomu Gazeta.pl będzie obecnie Milena Bryła, poprzednio przez 2,5 roku zastępczyni Bartosza Raja. Wcześniej jako producent odpowiadała w portalu za newsową obsługę najważniejszych wydarzeń. Natomiast Anna Budyńska będzie nie tylko szefową treści premium Gazeta.pl, lecz także kierowniczką ds. przychodów. Będzie odpowiadała m.in. na szukanie nowych źródeł wpływów.

Maciej Kucharski wicedyrektorem Sport.pl

Z kolei w Sport.pl Maciej Kucharski obejmie funkcję zastępcy dyrektora. Będzie odpowiadał m.in. za rozwój technologiczny, projekty wideo i współpracę z zespołem sprzedażowym. Kucharski w Sport.pl pracuje od 9 lat, był kolejno dziennikarzem i wydawcą, a od września 2018 roku szefem newsroomu.

To ostatnie stanowisko obejmie teraz Łukasz Godlewski, poprzednio wydawca w Sport.pl. Obecnie będzie odpowiadał za zarządzanie operacyjne redakcją portalu. Redaktorem naczelnym Sport.pl od września 2018 roku jest Paweł Wilkowicz.

– Gazeta.pl i Sport.pl to nasze dwie najważniejsze marki internetowe. Ich zbliżenie pozwoli nam skuteczniej rywalizować o uwagę użytkownika, szczególnie w obfitującym w wydarzenia roku sportowym 2020. To także szansa na stworzenie jeszcze ciekawszej oferty reklamowej, wykorzystującej siłę obu tych biznesów - tak te zmiany wyjaśnia Marcin Gadziński, dyrektor zarządzający Gazeta.pl.

Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. strony i aplikacje Grupy Gazeta.pl zanotowały 16,32 mln użytkowników i 525,85 mln odsłon, a sam portal Gazeta.pl - 11,02 mln użytkowników i 221,22 mln odsłon. W kategorii informacji i publicystyki Gazeta.pl miała 6,39 mln odwiedzających i 51,24 mln odsłon.

Z kolei Sport.pl w listopadzie ub.r. odwiedziło 3,82 mln internautów, wykonując 54,74 mln odsłon.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. cały pion internetowy Agory, obejmujący też kilka spółek zależnych, m.in. Yieldbird i Goldenline, zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 6,2 proc. do 134,3 mln zł oraz spadek zysku EBITDA z 16,3 do 15 mln zł.

W styczniu br. Agora poinformowała o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość aktywów Goldenline do ich szacowanej wartości odzyskiwalnej. W konsekwencji wynik netto Agory w czwartym kwartale ub.r. w ujęciu jednostkowym zmaleje o ok. 11,2 mln zł, a w ujęciu skonsolidowanym o ok. 6,5 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Kijek naczelnym serwisów informacyjnych Gazeta.pl, Mateusz Aleksandrowicz szefem stron głównych Gazeta.pl i Sport.pl

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olo
Dopòki Agora będzie zatrudniać mediaworkeròw na śmieciòwkach żeby pisali po linii, dopòty żadne przestawianie pilnujących ich sierżantòw nie pomoże.
odpowiedź
User
Xd
Więcej dyrektorów niż pracowników. Ile ten sport.pl ma szefów? Dyrektor, zastępca dyrektora, szef newsroomu, redaktor naczelny.
odpowiedź
User
Maf
Brawo Panie Łukaszu! To dowód, że ciężka praca w parze z jakością przynoszą efekty. Trzymam kciuki. Powodzenia.
odpowiedź