SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gazeta.pl zbudowała nowy pion. Nie będzie czwartego zastępcy naczelnego

Portal Gazeta.pl (Agora) na razie nie zatrudni czwartego zastępcy redaktora naczelnego, który miał kierować działem Nowe Trendy. W zespole dziennikarskim tego pionu, który tworzył się od jesieni, znaleźli się Grzegorz Wysocki, Marta Nowak i Dominik Szczepański - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Pion Nowe Trendy zaczął powstawać jesienią ub.r. Idea było tworzenie kreatywnych treści niestandardowych, eksperymentowanie z formami dziennikarskimi oraz nowatorskim podejściem do aktualnych wydarzeń. Redaktor naczelny Gazeta.pl Rafał Madajczak na swoich mediach społecznościowych opublikował wpisy zachęcające do dołączenia do nowego działu.

- W pionie Nowych Trendów w redakcji Gazeta.pl pracuje w tej chwili kilka osób, m.in. Grzegorz Wysocki, ubiegłoroczny laureat nagrody Grand Press w kategorii Wywiad, Marta Nowak, dziennikarka związana wcześniej m.in. z ASZdziennikiem, a także Dominik Szczepański, autor eko śledztw Gazeta.pl - informuje nas biuro prasowe Agory.

W ramach swoich działań dziennikarze pionu Nowych Trendów podejmują różnorodne tematy, a ich materiały publikowane są w różnych serwisach z portfolio Gazeta.pl, a także na profilach redakcji w mediach społecznościowych. W tym dziale powstał tekst o nieprzejrzystych wydatkach Lasów Państwowych czy tiktokowo-portalowy format „Dorosłe rzeczy” opisujący udział w kursie podrywu.

Gazeta.pl chciała jesienią ub..r. zatrudnić czwartego zastępcę naczelnego Gazeta.pl, który miał kierować pionem Nowe Trendy, ale to ostatecznie nie nastąpiło. Było to jeszcze przed ogłoszeniem zwolnień grupowych w Agorze. W połowie listopada ub.r. spółka porozumiała się z działającą w w niej „Solidarnością” co do warunków zwolnień obejmujących do 84 pracowników.

- Zespół Nowych Trendów pracuje z Rafałem Madajczakiem, redaktorem naczelnym Gazeta.pl - podaje biuro prasowe wydawnictwa.

W lutym br. serwisy internetowe Agory miały 18,6 mln użytkowników (dane z Mediapanelu). 

W czwartym kwartale ub.r. przychody grupy Agora zmalały o 5,9 proc. do 331 mln zł, z czego sprzedaż reklam spadła o 10 proc., a biletów w kinach Helios o 9 proc. Całoroczna strata netto firmy sięgnęła 105,7 mln zł, prawie połowa wynika ze zrealizowanych przez firmę odpisów.

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl zbudowała nowy pion. Nie będzie czwartego zastępcy naczelnego

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Watcher of the skies
Tak ważne informacje z najważniejszej polskiej gazety, a tu zero komentarzy... No wiecie co...( Ostatni raz miałem w ręku ten produkt 25 lat temu)
odpowiedź
User
v
kabaret cała ta agora - nie ma co pisać
odpowiedź
User
Ohoho
Ilu Madajczak ma zastępców? Trzech?! Wow. I żaden go nie powstrzymuje przez tym totalnym ciągnięciem tego portalu w dół? Przykre.
odpowiedź