SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gazeta.pl ze zmienioną formułą akcji "Reklama dla klimatu"

Gazeta.pl (Agora) zmienia formułę akcji "Reklama dla klimatu" promującej ekologiczne postawy przedsiębiorców. Reklamodawcy za promocję na stronie głównej zapłacą teraz minimum 1000 zł, a nie jak dotychczas - 1 zł.

Dotychczas w ramach akcji "Reklama dla klimatu" na stronie głównej Gazeta.pl za symboliczną złotówkę prezentowane były kampanie firm podejmujących inicjatywy na rzecz ochrony środowiska.

Teraz akcja powraca w odmienionej formule – aby pokazać swój projekt na Gazeta.pl, reklamodawcy zapłacą minimum tysiąc złotych. Cały przychód z kampanii zostanie przekazany na walkę z kryzysem klimatycznym.

Akcja „Reklama dla klimatu” od początku swojego istnienia nagradza proekologiczne postawy przedsiębiorców oraz szerzy świadomość w tym zakresie.

W tegorocznej 3. już edycji portal, chcąc wesprzeć finansowo walkę z kryzysem klimatycznym zmienia formułę projektu.

Przychód na rzecz proekologicznych fundacji

Od teraz, w każdy piątek wyselekcjonowane reklamy będą prezentowane na stronie głównej Gazeta.pl nie za złotówkę, ale za minimum tysiąc złotych. W ten sposób reklamodawcy będą mogli przeznaczyć nawet większe kwoty na działania mające zapobiegać kryzysowi klimatycznemu. Cały przychód z akcji zostanie przekazany na rzecz proekologicznych fundacji.

W ciągu dwóch poprzednich edycji projektu portal otrzymał ponad 150 zgłoszeń, a jego użytkownicy mieli okazję poznać już 41 prośrodowiskowych inicjatyw. Nowa odsłona akcji ruszyła we wrześniu i potrwa przynajmniej do końca listopada br.

– Walka z kryzysem klimatycznym jest niezwykle istotna dla całego zespołu Gazeta.pl – wyjaśnia Bartosz Wysocki, chief revenue oficer w Gazeta.pl. – Nie tylko informujemy naszych czytelników o zachodzących zmianach klimatycznych i sposobach radzenia sobie z nimi, ale realnie wspieramy proekologiczne inicjatywy. Wierzymy, że biznes i ekologia idą w parze, a działania na rzecz naszej planety są bardzo ważne dla reklamodawców. Świetnym przykładem była postawa marki Żabka, która już w poprzedniej edycji „Reklamy dla klimatu” postanowiła przekazać dodatkowe środki na ten ważny, środowiskowy cel – dodaje Wysocki.

Obecnie portal Gazeta.pl wspiera Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze. Zgromadzone w akcji środki zostaną przekazane m.in. na kampanię fundacji pod hasłem „Wieczne Lasy”.

– W dobie kryzysu klimatycznego coraz większym wyzwaniem jest ochrona istniejących już mokradeł oraz lasów rosnących na takich wilgotnych siedliskach. W ten sposób można zmniejszyć nasz ślad węglowy. Dlatego nasza Fundacja ruszyła z programem wykupu tych obszarów, na których wyrośnie las, którego nie będziemy sadzić ani wycinać. Cieszymy się, że coraz więcej osób i firm dostrzega potrzebę ochrony klimatu. Dlatego zachęcamy do wsparcia akcji „Reklama dla klimatu” – mówi Radosław Michalski, Prezes Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze.

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl ze zmienioną formułą akcji "Reklama dla klimatu"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl