SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Polska Codziennie” zachęca, by wysyłać wazelinę dziennikarzom z Towarzystwa Dziennikarskiego

We wtorkowym numerze „Gazety Polskiej Codziennie” czołowi dziennikarze z Towarzystwa Dziennikarskiego zostali określeni jako wazeliniarze, a redakcja zachęca, żeby wysyłać im „duże ilości wazeliny”. To reakcja „GPC” na niedawny list Towarzystwa Dziennikarskiego do niemieckich dziennikarzy i opinii publicznej. - Wystarczyło nazwać po imieniu podłą okładkę „GPC” i przeprosić za antyniemieckie fobie, a jest się na okładce. W najlepszym towarzystwie - skomentował to Przemysław Szubartowicz.

W miniony piątek Towarzystwo Dziennikarskie skierowało list otwarty do dziennikarzy i opinii publicznej w Niemczech. Wyraziło w nim przeprosiny i ubolewanie z powodu fali „kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.”.

Jako przykłady takich działań wskazano m.in. okładkę obecnego numeru „Gazety Polskiej” (pokazującą fotomontaż z Donaldem Tuskiem w mundurze nazistowskim i Angelą Merkel, jak wysiadają z tramwaju z napisem „nur fur Deutsche”) oraz krytykowanie, zwłaszcza w mediach publicznych, listu prezesa Ringier Axel Springer Media do pracowników polskiego oddziału firmy z komentarzem do wyboru Donalda Tuska na drugą kadencję w funkcji szefa Rady Europejskiej.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, szybko skrytykował list Towarzystwa Dziennikarskiego. - Za co Polacy powinni przepraszać Niemców: Powstanie Warszawskie, niegrzeczne dzieci we Wrześni, Westerplatte, akcję pod arsenałem - wyliczył w piątek na Twitterze. - Stanowczo chciałem poszerzyć te przeprosiny i przeprosić Niemców za mojego dziadka, który działał w nielegalnych strukturach Armii Krajowej, za co został ukarany w Oświęcimiu i za ojca, który zbrojnie naruszał porządek III Rzeszy, w czasie Powstania Warszawskiego, czym na pewno utrudnił działalność tego systemu - dodał w wypowiedzi dla serwisu Niezalezna.pl.

Na pierwszej stronie wtorkowego wydania „Gazety Polskiej Codziennie” zamieszczono zdjęcia znanych dziennikarzy należących do Towarzystwa Dziennikarskiego: Seweryna Blumsztajna (wieloletniego dziennikarza „Gazety Wyborczej”), Jacka Żakowskiego z „Polityki”, Renaty Kim i z „Newsweeka” i Przemysława Szubartowicza z Wiadomo.co, a w środku numeru - także fotografię Jana Ordyńskiego (szefa Towarzystwa Dziennikarskiego). Określono ich jako wazeliniarzy.

W komentarzu Tomasz Sakiewicz zachęca, by wysyłać im „duże ilości wazeliny”. - Kupujmy wazelinę i wysyłajmy ją tuzom „naszego” dziennikarstwa. Adresy drukujemy poniżej. To niewielka inwestycja. Na portalu aukcyjnym znajdziemy wazelinę już od 2 zł za opakowanie, 3,9 zł kosztuje specjalna wazelina przeznaczona dla lizusów - napisał Sakiewicz w środku wydania „GPC”.

>>> Przeglądaj pierwszej strony „Gazety Polskiej Codziennie” w naszej zakładce Jedynki

- Wystarczyło nazwać po imieniu podłą okładkę „GPC” i przeprosić za antyniemieckie fobie, a jest się na okładce. W najlepszym towarzystwie - skomentował na Twitterze tę akcję Przemysław Szubartowicz. - Ze swej strony proszę o wazelinę niemiecką - stwierdził w kolejnym wpisie.

- To co prezentuje ten organ PIS-u jest niezłą ilustracją totalnej intelektualnej i moralnej degrengolady całej tej, pożal się Boże, partii - ocenił na Twitterze Tomasz Lis. - Wielki Post. Chrześcijanie z „Gazety Polskiej” i ich miłość do bliźnich - skomentowała Beata Tadla. - "Niepokorne" biuletyny PiS zaczynają opróżniać własne schowki... - napisał Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”.

Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 19 600 egz.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska Codziennie” zachęca, by wysyłać wazelinę dziennikarzom z Towarzystwa Dziennikarskiego

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BitelDżews
Super okładka. Nazywają rzeczy po imieniu
odpowiedź
User
Uradowany
Doskonały pomysł, już wysyłam.
odpowiedź
User
widz555
Tak w ogóle to jest podżeganie, dlaczego redakcja chce się wycierać czytelnikami?
Co będzie następne? Golenie na łyso, malowanie drzwi, dziurawienie opon w samochodach?

odpowiedź