SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Polska Codziennie” zachęca, by wysyłać wazelinę dziennikarzom z Towarzystwa Dziennikarskiego

We wtorkowym numerze „Gazety Polskiej Codziennie” czołowi dziennikarze z Towarzystwa Dziennikarskiego zostali określeni jako wazeliniarze, a redakcja zachęca, żeby wysyłać im „duże ilości wazeliny”. To reakcja „GPC” na niedawny list Towarzystwa Dziennikarskiego do niemieckich dziennikarzy i opinii publicznej. - Wystarczyło nazwać po imieniu podłą okładkę „GPC” i przeprosić za antyniemieckie fobie, a jest się na okładce. W najlepszym towarzystwie - skomentował to Przemysław Szubartowicz.

Article

W miniony piątek Towarzystwo Dziennikarskie skierowało list otwarty do dziennikarzy i opinii publicznej w Niemczech. Wyraziło w nim przeprosiny i ubolewanie z powodu fali „kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.”.

Jako przykłady takich działań wskazano m.in. okładkę obecnego numeru „Gazety Polskiej” (pokazującą fotomontaż z Donaldem Tuskiem w mundurze nazistowskim i Angelą Merkel, jak wysiadają z tramwaju z napisem „nur fur Deutsche”) oraz krytykowanie, zwłaszcza w mediach publicznych, listu prezesa Ringier Axel Springer Media do pracowników polskiego oddziału firmy z komentarzem do wyboru Donalda Tuska na drugą kadencję w funkcji szefa Rady Europejskiej.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, szybko skrytykował list Towarzystwa Dziennikarskiego. - Za co Polacy powinni przepraszać Niemców: Powstanie Warszawskie, niegrzeczne dzieci we Wrześni, Westerplatte, akcję pod arsenałem - wyliczył w piątek na Twitterze. - Stanowczo chciałem poszerzyć te przeprosiny i przeprosić Niemców za mojego dziadka, który działał w nielegalnych strukturach Armii Krajowej, za co został ukarany w Oświęcimiu i za ojca, który zbrojnie naruszał porządek III Rzeszy, w czasie Powstania Warszawskiego, czym na pewno utrudnił działalność tego systemu - dodał w wypowiedzi dla serwisu Niezalezna.pl.

Na pierwszej stronie wtorkowego wydania „Gazety Polskiej Codziennie” zamieszczono zdjęcia znanych dziennikarzy należących do Towarzystwa Dziennikarskiego: Seweryna Blumsztajna (wieloletniego dziennikarza „Gazety Wyborczej”), Jacka Żakowskiego z „Polityki”, Renaty Kim i z „Newsweeka” i Przemysława Szubartowicza z Wiadomo.co, a w środku numeru - także fotografię Jana Ordyńskiego (szefa Towarzystwa Dziennikarskiego). Określono ich jako wazeliniarzy.

W komentarzu Tomasz Sakiewicz zachęca, by wysyłać im „duże ilości wazeliny”. - Kupujmy wazelinę i wysyłajmy ją tuzom „naszego” dziennikarstwa. Adresy drukujemy poniżej. To niewielka inwestycja. Na portalu aukcyjnym znajdziemy wazelinę już od 2 zł za opakowanie, 3,9 zł kosztuje specjalna wazelina przeznaczona dla lizusów - napisał Sakiewicz w środku wydania „GPC”.

>>> Przeglądaj pierwszej strony „Gazety Polskiej Codziennie” w naszej zakładce Jedynki

- Wystarczyło nazwać po imieniu podłą okładkę „GPC” i przeprosić za antyniemieckie fobie, a jest się na okładce. W najlepszym towarzystwie - skomentował na Twitterze tę akcję Przemysław Szubartowicz. - Ze swej strony proszę o wazelinę niemiecką - stwierdził w kolejnym wpisie.

- To co prezentuje ten organ PIS-u jest niezłą ilustracją totalnej intelektualnej i moralnej degrengolady całej tej, pożal się Boże, partii - ocenił na Twitterze Tomasz Lis. - Wielki Post. Chrześcijanie z „Gazety Polskiej” i ich miłość do bliźnich - skomentowała Beata Tadla. - "Niepokorne" biuletyny PiS zaczynają opróżniać własne schowki... - napisał Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”.

Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 19 600 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska Codziennie” zachęca, by wysyłać wazelinę dziennikarzom z Towarzystwa Dziennikarskiego

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BitelDżews
Super okładka. Nazywają rzeczy po imieniu
60 71
odpowiedź
User
Uradowany
Doskonały pomysł, już wysyłam.
58 59
odpowiedź
User
widz555
Tak w ogóle to jest podżeganie, dlaczego redakcja chce się wycierać czytelnikami?
Co będzie następne? Golenie na łyso, malowanie drzwi, dziurawienie opon w samochodach?
59 31
odpowiedź
User
mp
to jest arcy śmieszne gdy największe przydupasy PIS zarzucają komuś wazeliniarstwo. Żaden Lis czy Warzecha takich bzdur nie powiedzą, a też polityczni. No ale wsieci/gpc/republika/niezalezna jako odłam propagandowy PIS ośmiesza się co chwile. Szkoda że ich ciemny lud to kupuje.
76 36
odpowiedź
User
Ryszard
Kto by się spodziewał, że Sakiewicz to taki ekspert od wazeliny.
70 29
odpowiedź